Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Fernyák obsadí v kategórii do 66 kg 16. miesto

SITA|27. aug 2004 o 18:31

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant Štefan Fernyák prehral oba svoje duely v základnej skupine kategórie do 66 kg v zápasení voľným štýlom na OH v Aténach a v konečnej klasifikácii obsadí ...

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant Štefan Fernyák prehral oba svoje duely v základnej skupine kategórie do 66 kg v zápasení voľným štýlom na OH v Aténach a v konečnej klasifikácii obsadí 16. priečku. Tridsaťjedenročný zápasník Dunajplavby Bratislava podľahol najskôr Turkovi Ömerovi Cübukcimu 1:5, keď ešte v polčase viedol 1:0. "Štefan začal dobre a podarilo sa mu hneď v prvej trojminútovke urobiť jeden bod. Dosť sa však na neho natrápil, pretože Turek nastúpil na žinenku natretý olejom, čo si rozhodca nevšimol. V druhom polčase sa ešte pokúšal o útoky, no postupne mu dochádzali sily a súper to využil," komentoval Fernyákov prvý dopoludňajší duel na aténskych žinenkách reprezentačný tréner slovenských voľnoštýliarov Peter Hirjak. Hneď predpoludním čakal na ôsmeho borca z uplynulých OH v Sydney (v kategórii do 63 kg) duel s maďarským reprezentantom Gáborom Hatosom. Fernyák mladšiemu a oddýchnutému súperovi podľahol po predĺžení 1:3 na body. "Na Pištovi bola viditeľná únava, v predchádzajúcom súboji s Turkom nechal príliš veľa síl. Za normálnych okolností by s Maďarom nemal mať problémy, teraz však nedokázal duel rozhodnúť v riadnom šesťminútovom rozmedzí a v predĺžení urobil potrebný bod súper," vyjadril sa k druhému súboju svojho zverenca Peter Hirjak.

V sobotu sa v Aténach predstaví druhý slovenský voľnoštýliar Peter Pecha v kategórii do 96 kg. Jeho súpermi v prvej skupine budú Číňan Wang Juan-juan a domáci reprezentant Alexandros Laliotis. "Vcelku prijateľní súperi, aj keď na olympijských hrách sú všetci maximálne pripravení. Pecha bude mať oproti Fernyákovi výhodu v tom, že na prvý duel v skupine nastúpia predpoludním jeho súperi a on potom oddýchnutý bude ešte predpoludním zápasiť s Číňanom. Prial by som si, aby potom popoludní išiel na žinenku pobiť sa o postup s Grékom, ktorý bude mať určite veľkú podporu domáceho publika," uviedol reprezentačný tréner Peter Hirjak.


Súvisiace články