Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Feriancová s Havlíkovou si pochvaľovali atmosféru

TASR|23. aug 2004 o 22:46

Atény 23. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou figurujú po úvodnom technickom ...

Atény 23. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou figurujú po úvodnom technickom programe súťaže dvojíc na OH 2004 v Aténach v konkurencii 24 párov na 21. mieste so známkou 41,167 boda spoločne s akvabelami Egyptu.

Zverenky trénerky Nory Bobokovej sa v pondelok prvýkrát na vrcholnom podujatí predstavili s úplne novou technickou zostavou na dramatickú hudbu z kultového amerického thrilleru Čeľuste. Feriancová s Havlíkovou sa na dve minúty premenili vo vode na žralokov a divákom v aténskom Aquatic Centre previedli sugestívne vystúpenie, ktoré však rozhodcovia ohodnotili rôznorodym spôsobom. Za technické prevedenie dostali Slovenky známky od 7,5 do 8,6 boda, za umelecký dojem známky od 8,1 do 8,5 a pred utorňajším voľným programom na hudbu zo soundtracku Dinosaur im patrí 21. priečka pred akvabelami Portorika a Austrálie. Vo voľnom programe sa pokúsia posunúť dopredu a obhájiť tak 20. pozíciu z aprílovej olympijskej kvalifikácie.

"Atmosféra pri olympijkej premiére bola vynikajúca. Plávalo sa mi veľmi dobre, nemala som nejaké vážne problémy, že by mi stuhli nohy alebo niečo podobné. Zatiaľ som si nie je vedomá nejakej veľkej chyby, uvidíme, rozanalyzujeme to v kamere. Takisto sa musíme pozrieť na výsledky, aké sú tam rozostupy od párov, ktoré sú pred nami," povedala mladšia z dua Katarína Havlíková.

Slovenské akvabely prišla povzbudiť početná enkláva slovenských športovcov štartujúcich v Aténach na čele s plaveckou hviezdou Martinou Moravcovou, strieborným džudistom Jozefom Krnáčom či bronzovým strelcom Jozefom Göncim. "Atmosféra bola úplne iná ako na kvalifikácii, bolo tu o 4000 alebo 5000 divákov viac. Mali sme tu veľa našich fanúšikov a športovcov, takže to nás určite hnalo dopredu. Pokiaľ ide o umiestnenie, mohli sme skončiť 17. i 22., patríme do takej vyrovnanej skupinky. Záleží aj od toho, akí rozhodcovia tam práve sedia a aké známky nám dajú. Napríklad Španielka nám za technické prevedenie dosť nepochopiteľne dala veľmi nízku známku 7,5. Trúfali sme si na lepšie umiestnenie, no verím, že vo voľnom programe sa posunieme dopredu," povedala Feriancová.

Po technickom programe súťaže dvojíc v Aténach sú na vedúcej priečke Rusky Anastasia Jermakovová s Anastasiou Davydovovou so ziskom 49,417 boda. Najväčšie favoritky na zisk zlata predviedli veľmi pôsobivú zostavu a od rozhodcov dostali vysoké známky od 9,8 do 9,9. Druhá priečka patrí Japonkám Mie Tačibovej s Miho Takedovou (49,000), tretie sú Španielky Gemma Mengualová s Paolou Tiradosovou (47,917). Postup do stredajšieho finále súťaže dvojíc si zabezpečí 12 najlepších párov po technickom a voľnom programe.

poradie po technickom programe: 1. Anastasia Jermakovová, Anastasia Davydovová (Rus.) 49,417 boda, 2. Mia Tačibová, Miho Takedová (Jap.) 49,000, 3. Gemma Mengualová, Paola Tiradosová (Šp.) 47,917, 4. Virgine Dedieuová, Laure Thibaudová (Fr.) 47,667, 5. Fanny Letouernaová, Courteny Stewartová (Kan.) 47,500, 6. Gu Beibei, Zhang Xiaohuan (Čína) 46,584...21. Veronika FERIANCOVÁ, Katarína HAVLÍKOVÁ (SR) 41,167

br la /k dispozícii sú zvukové záznamy/

Súvisiace články