Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Ferguson verí, že nová úloha pre Roya Kaena je tá správna voľba

TASR|24. feb 2003 o 15:45

Manchester 24. februára (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson vyjadril nádej, že nová tímová úloha pre Roya Keana ...

Manchester 24. februára (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson vyjadril nádej, že nová tímová úloha pre Roya Keana pomôže jeho zverencovi predĺžiť hráčsku kariéru.

Tridsaťjedenročný írsky stredopoliar sa po štvormesačnej pauze zavinenej operáciou boku stále častejšie objavuje v zadnej časti stredu poľa, čo je veľká zmena oproti minulosti, keď bol Keane známy svojou celoplošnou hrou.

"Roy Keane, akého sme poznali, je už minulosťou. Nepotrebujeme starého Roya Keana. Už na to nemá vek. Ak by ste od neho neustále žiadali, aby pobehoval z jednej strany ihriska na druhú, nedokázal by to. Teraz by sa mal skôr spoliehať na využívanie vhodných momentov. Dopredu môže vyštartovať v pravej chvíli, keď sa pred ním otvorí priestor a bude mu nabiehať jeden zo spoluhráčov," povedal dlhoročný tréner Manchestru a dodal: "Ak bude dodržiavať tento štýl hry a ak sa uňho nevyskytnú ďalšie problémy s bokom, môže aktívne hrať až do svojich 36 či 37 rokov."

Keane, ktorému sa konči na Old Trafforde zmluva o tri roky, ukončil tento mesiac zo zdravotných dôvodov reprezentačnú kariéru.

Súvisiace články