Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Ferguson reagoval na meno štvrťfinálového súpera s nadšením

TASR|21. mar 2003 o 16:39

Manchester 21. marca (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Manchester United sir Alex Ferguson prijal s nadšením meno štvrťfinálového súpera ...

Manchester 21. marca (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Manchester United sir Alex Ferguson prijal s nadšením meno štvrťfinálového súpera tímu z Old Trafford v tohtoročnej edícii prestížnej Ligy majstrov. "Červených diablov" v ňom čaká začiatkom apríla "biely balet".

"Je to bezpochyby fantastický a atraktívny žreb. Budeme hrať proti najúspešnejšiemu tímu v histórii tejto súťaže. Real disponujeme niekoľkými výnimočnými hráčmi, no aj my sme sa už v Európe mnohému naučili," povedal na margo nyonského žrebu škótsky tréner ManU. V roku 2000 sa obaja rivali stretli v semifinálovom dvojzápase, v ktorom sa po výsledkoch 0:0 a 3:2 radovali z postupu Španieli. "V tú noc sme hrali so srdcom a nie s rozumom, preto sa to pre nás skončilo neúspešne. Verím, že sme sa už z vtedajšieho neúspechu poučili a teraz si budeme dávať veľký pozor," zaspomínal na posledný vzájomný duel Ferguson. Prvý zápas odohrá ManU na štadióne Santiaga Bernabeua, to dáva relatívnu výhodu Angličanom: "Kedže prvý z dvoch zápasov hráme vonku, sme v situácii, kedy musíme streliť u súpera gól. A ak sa nám podarí streliť dva, na Old Trafford budeme vo veľkej výhode," dodal tréner Angličanov.

Súvisiace články