Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Ferguson označil žreb štvrťfinále Ligy majstrov za zmanipulovaný

TASR|6. apr 2003 o 11:05

Londýn 6. apríla (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson cez víkend označil žreb štvrťfinále Ligy majstrov zmanipulovaný.

Manchester má v utorok nastúpiť v prvom zápase proti španielskemu Realu Madrid.

"Bol to pekný žreb pre Španielov a Talianov, myslím, že si ho vybrali sami. Navzájom sa sami sebe vyhli tri španielske aj tri talianske tímy. Ako myslíte sa to mohlo stať?", povedal Ferguson pre Sunday Mirror. "Môžem vám hneď dať odpoveď. UEFA nás nechce vo finále, to je jasné. Neviem, načo dávali finále na Old Trafford, keď nás tam nechcú," povedal ďalej tréner United, ktorý zároveň obvinil Medzinárodnú futbalovú federáciu, že nadržiava Realu Madrid. Podľa Fergusona nebola FIFA prísna na brazílskeho stredopoliara Realu Roberta Carlosa, ktorý dostal červenú kartu za napadnutie rozhodcu v prípravnom zápase Brazílie s Portugalskom. "Fakt, že sa FIFA nezaoberá Robertom Carlosom len dokazuje, akú má Real silu. FIFA nespraví rozhodnutie skôr, ako sa vyjadrí Real a očakávam, že proti nám nastúpi (Carlos) len preto, že je z Realu Madrid. Ak by bol v inom klube, už by ho dávno potrestali," uviedol ďalej Ferguson pre anglickú tlač.

Nyonský žreb, ktorý určil ďalšie dvojice AC Miláno - Ajax Amsterdam, Inter Miláno - Valencia a Juventus Turín - FC Barcelona, však Fergusona spočiatku nadchol. "Je to bezpochyby fantastický a atraktívny žreb. Budeme hrať proti najúspešnejšiemu tímu v histórii tejto súťaže. Real disponuje niekoľkými výnimočnými hráčmi, no aj my sme sa už v Európe mnohému naučili," povedal sir Ferguson bezprostredne po žrebe.

Súvisiace články