Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Ferguson kritizuje asociáciu

Sportnet|3. nov 2003 o 00:00

LONDÝN - Anglická futbalová asociácia (FA) sa bude na svojom zasadnutí zaoberať obvineniami trénera Manchesteru United Alexa Fergusona na adresu ďalšieho klubu anglickej Premiership Arsenalu Londýn.

Sir Alex Ferguson totiž verejne vyhlásil, že FA spolupracuje s Arsenalom a bezdôvodne zmierňuje disciplinárne tresty jeho hráčom. „Budeme sa podrobne zaoberať vyjadreniami Fergusona. Naša disciplinárna komisia je na vysokej úrovni a v žiadnom prípade nezvýhodňuje londýnsky klub voči ostatným,“ vyhlásil hovorca FA Adrian Bevington.

FA nariadila zaplatiť „kanonierom“ pokutu 275-tisíc libier za nešportové správanie hráčov vo vzájomnom súboji s United. Taktiež potrestala dokopy deväťzápasovým dištancom Patricka Vieiru, Martina Keowna, Raya Parloura a Laurena, no napokon boli tresty pre týchto hráčov len minimálne.

„Dnes som čítal noviny a dozvedel som sa, že tresty pre hráčov Arsenalu prakticky zamietli. Naopak, náš obranca Rio Ferdinand dostal exemplárny trest a neprevinil sa pritom takým závažným spôsobom ako práve títo štyria hráči Arsenalu,“ vyjadril sa Ferguson. (tasr)

Súvisiace články