Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Ferencvárosu vrátili šesť bodov, Fradi sa dostali opäť na čelo tabuľky

TASR|6. nov 2003 o 18:17

Budapešť 6. novembra (TASR) - Maďarský futbalový klub Ferencváros Budapešť sa vrátil na čelo tabuľky ligovej súťaže po tom, ako vedenie Maďarského futbalového ...

Budapešť 6. novembra (TASR) - Maďarský futbalový klub Ferencváros Budapešť sa vrátil na čelo tabuľky ligovej súťaže po tom, ako vedenie Maďarského futbalového zväzu zmenilo rozhodnutie o odobratí šiestich bodov za hrubé nešportové správanie divákov v záverečnom kole uplynulej sezóny.

Generálny prokurátor rozhodol, že potrestanie Ferencvárosu odobratím šiestich bodov nebolo v súlade s pravidlami pre technické nezrovnalosti. Ferencvárosu udelili peňažnú pokutu vo výške 40 miliónov forintov (177.600 dolárov) a potrestali bodovou penalizáciou za to, že v záverečnom kole uplynulého ligového ročníka v dueli proti Debrecínu nahnevaní fanúšikovia po bezgólovej remíze, znamenajúcej koniec nádejí na zisk majstrovského titulu, vtrhli na hraciu plochu. Vzápätí došlo k hromadnej potýčke medzi hráčmi a funkcionármi oboch tímov. V zrevidovanej tabuľke aktuálneho ligového ročníka má Ferencváros na čele 22 bodov z 12 zápasov, druhý je úradujúci majster MTK s 21 bodmi.

Súvisiace články