Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Federerovi stačí štvrťfinále na udržanie si postu

SITA|Publikované 23. jún 2008 o 07:57

BRATISLAVA 23. júna (SITA) - Švajčiarskemu tenistovi Rogerovi Federerovi stačí dosiahnutie štvrťfinále na treťom grandslamovom turnaji sezóny, londýnskom Wimbledone, na istotu udržania si pozície lídra ...

BRATISLAVA 23. júna (SITA) - Švajčiarskemu tenistovi Rogerovi Federerovi stačí dosiahnutie štvrťfinále na treťom grandslamovom turnaji sezóny, londýnskom Wimbledone, na istotu udržania si pozície lídra dlhodobého svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie. Víťazovi ostatných piatich ročníkov majstrovstiev Anglicka patrí výsadná pozícia nepretržite od februára 2004. Od júla 2005 nonstop druhý Španiel Rafael Nadal sa konečne stane panovníkom, ak po dvoch predchádzajúcich prehrách vo finále získa tentoraz trofej a Federer sa rozlúči najneskôr v osemfinálovom 4. kole. Počnúc júlom 2007 bez zmeny tretí Srb Novak Djokovič sa môže stať jednotkou len v prípade, že sám dosiahne primát a Federer podľahne už v 1. kole Slovákovi Dominikovi Hrbatému. Na vystriedanie Nadala na druhom mieste potrebuje zverenec Mariána Vajdu skončiť lepšie ako Španiel. V úvodných fázach turnaja na tráve All England Lawn Tennis and Croquet Clubu až o dve či tri kolá ďalej a od štvrťfinále o jeden zápas neskôr.

Medzi ženami je po náhlom odchode Belgičanky Justine Heninovej do športovej penzie situácia stále mimoriadne vyrovnaná. Šancu rovnako ako vo francúzskej metropole majú štyri hráčky. Srbka Ana Ivanovičová, začiatkom tohto mesiaca šampiónka na antukovom vrchole, Roland Garros v Paríži, zostane jednotkou renkingu WTA Tour, ak na londýnskej adrese SW19 Church Road nepochodí horšie ako Ruska Maria Šarapovová i krajanka Jelena Jankovičová a neprehrá o viac ako jedno kolo skôr než Ruska Svetlana Kuznecovová. V nadväznosti na to sa Šarapovová musí dostať aspoň o jedno stretnutie ďalej než Ivanovičová, zároveň prinajhoršom vyrovnať výsledok Jankovičovej a aspoň vyrovnať výsledok Kuznecovovej, prípadne s ňou prehrať vo finále. Jankovičová musí, čo vyplýva z vyššie uvedeného, prekonať počiny Ivanovičovej i Šarapovovej. Zároveň potrebuje aspoň štvrťfinále, ak Kuznecovová prehrá až v semifinále, resp. získať trofej, ak o ňu bude bojovať s Kuznecovovou. Šance ostatnej spomenutej sú zanedbateľné. Kuznecovová sa musí dostať minimálne do semifinále, ak Ivanovičová prehrá v 1. kole, dosiahnuť aspoň semifinále v prípade postupu Srbky do 2. kola a triumfovať, ak sa Ivanovičová prebojuje do semifinále. Okrem toho Kuznecovová musí prekonať Šarapovovú o dve kolá a prebojovať sa do finále, ak sa Jankovičová dostane do štvrťfinále, resp. triumfovať, ak táto Srbka prenikne do finále.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.