Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Federer v 1. kole proti Gabašvilimu, Heninová s Craverovou

SITA|Publikované 22. jún 2007 o 10:53

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer začne svoju cestu k eventuálnemu piatemu titulu v rade na treťom grandslamovom turnaji roka na wimbledonskej tráve súbojom ...

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer začne svoju cestu k eventuálnemu piatemu titulu v rade na treťom grandslamovom turnaji roka na wimbledonskej tráve súbojom 1. kola proti Rusovi Teimurazovi Gabašvilimu (85. v rebríčku ATP Entry). Dvadsaťdvaročný gruzínsky rodák Gabašvili zažije svoju premiéru v All England Clube v hlavnej súťaži a proti Federerovi, ktorý vo Wimbledone prehral naposledy v roku 2002, to bude zrejme krst ohňom. Turnajová dvojka a lanský neúspešný finalista Španiel Rafael bude mať v 1. kole za súpera Američana Mardyho Fisha (36.), čo je jeden z najťažších súperov, akého mohol dostať. Tretí nasadený Američan Andy Roddick, ktorý bol na posvätnej tráve už dvakrát vo finále (2004, 2005), si na úvod zmeria sily s krajanom Justinom Gimelstobom. Britská nádej Andy Murray ako ôsmy nasadený dostal za súpera skúseného Ekvádorčana Nicolasa Lapenttiho. "Večný" domáci favorit Tim Henman sa pokúsi zdolať Španiela Carlosa Moyu, 25. nasadeného hráča turnaja.

Ženská svetová jednotka Belgičanka Justine Heninová sa v 1. kole stretne s argentínskou kvalifikantkou Jorgelinou Craverovou (119.). Obhajkyňa minuloročného triumfu a Heninovej finálová premožiteľka Amélie Mauresmová bude mať v úvode americkú súperku - 20-ročnú Jameu Jacksonovú (58.). Nasadená dvojka a zároveň šampiónka z roku 2004 Maria Šarapovová sa stretne s Jung-jan Čan z Taiwanu. Dvojnásobná wimbledonská víťazka (2002, 2003), siedma nasadená Američanka Serena Williamsová začne svoju wimbledonskú púť proti Španielke Lordes Dominguezovej-Linovej (57.). Jej staršia sestra Venus, ktorá na londýnskej tráve triumfovala v rokoch 2000 a 2001 a 2005, nastúpi v úvode proti 19-ročnej Ruske Alle Kudrjavcevovej (59).

Žreb hlavnej súťaže Wimbledonu 2007 sa uskutočnil v hlavnom prescentre v Millennium Building v areáli londýnskeho All England Lawn Tennis Clubu.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.