Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Federer už v 3. kole, súperovi povolil 8 gemov

SITA|Publikované 24. jún 2009 o 14:40

Ruská tenistka Maria Šarapovová prehrala v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry žien na tráve v londýnskom Wimbledone s nenasadenou Argentínčankou Giselou Dulkovou za 113 minút.

LONDÝN. Ruská tenistka Maria Šarapovová prehrala v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry žien na tráve v londýnskom Wimbledone s nenasadenou Argentínčankou Giselou Dulkovou za 113 minút 2:6, 6:3, 4:6 aj vinou 9 dvojchýb a 20 neúspešných zákrokov pri sieti. Aj vlani sa na majstrovstvách Anglicka lúčila v tejto fáze, keď nestačila na krajanku Allu Kudriavcevovú.

Miestna šampiónka spred piatich rokov Šarapovová bola na centrálnom dvorci All England Lawn Tennis and Croquet Clubu na pokraji vyradenia už v druhom dejstve, v ktorej sa napokon dostala z manka 0:3, celkový obrat však napokon už nezvládla.

Niekdajšia jednotka svetového rebríčka WTA Tour Šarapovová (momentálne 60. pozícia) sa vracia do singlového diania po takmer desiatich mesiacoch prestávky vynútenej vleklým zranením pravého ramena. Na dvorcoch sa opäť objavuje len približne mesiac a teraz si pokazila zatiaľ dokonalú bilanciu z trojsetových súbojov počas tohto obdobia (6:0). Na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros uhrala proti Dominike Cibulkovej iba dva gemy.

Druhý nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer bez problémov postúpil do 3. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 12 550 000 libier). Pri neúčasti Španiela Rafaela Nadala najväčší favorit na celkový triumf zdolal nenasadeného Španiela Guillerma Garcíu-Lópeza hladko 6:2, 6:2, 6:4. Stretnutie na centrálnom dvorci trvalo iba 89 minút. Víťaz v ňom ani raz neprehral svoje podanie, pričom súperov servis získal päťkrát. Bazilejský rodák výborne podával. Okrem 11 es až 94% prvých servisov premenil na body. Navyše sa tešil aj z 27 víťazných úderov a urobil iba 10 nevynútených chýb.

Päťnásobný šampión z trávy v britskej metropole Federer vylepšil svoju famóznu miestnu zápasovú bilanciu v hlavnej súťaži na 47:5. V 3. kole čaká na štrnásťnásobného grandslamového šampióna víťaz duelu Philipp Kohlschreiber (27-Nem.) - Ivo Minář (ČR).

Výsledky - Wimbledon

Dvojhra žien - 2. kolo:

Vera Zvonarevová (7-Rus.) - Mathilde Johanssonová (Fr.) 6:1, 6:3

Regina Kulikovová (Rus.) - Alisa Klejbanovová (27-Rus.) 0:6, 6:4, 6:1

Roberta Vinciová (Tal.) - Anastasia Pavľučenkovová (31-Rus.) 6:4, 7:6 (6)

Roger Federer (2-Švajč.) - Guillermo García-López (Šp.) 6:2, 6:2, 6:4

Robin Söderling (13-Švéd.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 4:6, 7:6 (7), 6:4, 7:5

Philipp Kohlschreiber (27-Nem.) - Ivo Minář (ČR) 6:3, 3:6, 4:6, 6:2, 8:6

Novak Djokovič (4-Srb.) - Simon Greul (Nem.) 7:5, 6:1, 6:4

Fernando Verdasco (7-Šp.) - Kristof Vliegen (Belg.) 7:6 (3), 6:7 (3), 7:6 (4), 6:4

Tommy Robredo (15-Šp.) - Stefan Koubek (Rak.) 3:6, 4:6, 6:4, 7:6 (5), 6:1

Dudi Sela (Izr.) - Rainer Schüttler (18-Nem.) 7:6 (3), 6:3, 6:2

Mardy Fish (28-USA) - Janko Tipsarevič (Srb.) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4

Albert Montanes (32-Šp.) - Guillermo Caňas (Arg.) 6:4, 6:3, 4:6, 6:3

Tommy Haas (24-Nem.) - Michael Llodra (Fr.) 4:3 - skreč, Llodra odstúpil

Jo-Wilfried Tsonga (9-Fr.) - Simone Bolelli (Tal.) - bez boja, Bolelli nenastúpil