Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Federer s Nadalom na trávnato-antukovom dvorci

SITA|Publikované 15. apr 2007 o 14:17

PALMA DE MALLORCA 15. apríla (SITA) - Dvaja najlepší tenisti súčastnosti Roger Federer a Rafael Nadal odohrajú v prvý májový deň zaujímavý duel na špeciálnom dvorci v Palma de Mallorca. Švajčiar nastúpi ...

PALMA DE MALLORCA 15. apríla (SITA) - Dvaja najlepší tenisti súčastnosti Roger Federer a Rafael Nadal odohrajú v prvý májový deň zaujímavý duel na špeciálnom dvorci v Palma de Mallorca. Švajčiar nastúpi proti Španielovi na kurte, na ktorom bude na jednej strane antuka a na druhej tráva. Kým Federer dominuje na trávnatých dvorcoch, Nadala považujú za kráľa antuky. Svetová jednotka vyhrala na tráve 48 zápasov v rade, dvojka má po poslednom triumfe na Roland Garros v Paríži na svojom konte 60 víťazných stretnutí za sebou. Obaja tenisti sa stretli vo finále parížskeho Roland Garros i londýnskeho Wimbledonu, zápasy na ich dominantných povrchoch sa skončili podľa očakávania - antuku vyhral Nadal, trávu Federer.

Zápas v Palma de Mallorca pred 6800 divákmi sa bude hrať na dva víťazné sety, vzhľadom na rozdielnosť povrchov si budú tenisti prezývať aj topánky.


Súvisiace články