Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Federer s desiatimi titulmi už na úrovni Tildena

SITA|Publikované 28. jan 2007 o 13:52

MELBOURNE 28. januára (SITA) - Roger Federer naďalej nezadržateľne stúpa po rebríčku tenisovej nesmrteľnosti a po treťom triumfe na Australian Open zaokrúhlil skvelý Švajčiar počet svojich grandslamových ...

MELBOURNE 28. januára (SITA) - Roger Federer naďalej nezadržateľne stúpa po rebríčku tenisovej nesmrteľnosti a po treťom triumfe na Australian Open zaokrúhlil skvelý Švajčiar počet svojich grandslamových titulov na desať. V historickom prehľade hráčov s najväčším počtom grandslamových víťazstiev mu patrí už 4. priečka, keď sa najnovšie dostal na úroveň legendárneho Američana Billa Tildena. Fenomenálny Federer v 25 rokoch láme jeden rekord za druhým. Z posledných 13 grandslamových turnajov prehral len trikrát na Roland Garros v Paríži a raz na Australian Open v Melbourne. Ak nepoľaví z tejto grandslamovej úspešnosti a ak mu plány neprekazí zranenie, zrejme už do troch rokov predstihne Američana Peta Samprasa, so 14 grandslamovými titulmi lídra historického rebríčka tenisovej výnimočnosti. Pre porovnanie, Sampras potreboval na 14 triumfov 13 rokov kariéry (1990-2002), Federer získal 10 titulov za necelých 5 rokov (2003-2007). A to ešte oboch spája to, že ani raz nevyhrali na antuke v Paríži, čo sa v prípade Švajčiara môže ešte zmeniť.


Historická tabuľka tenistov s najväčším počtom grandslamových titulov vo dvojhre:

14 Pete Sampras (USA)

12 Roy Emerson (Austr.)

11 Björn Borg (Švéd.), Rod Laver (Austr.)

10 Bill Tilden (USA) a Roger Federer (Švajč.)

8 Andre Agassi (USA), Henri Cochet (Fr.), Jimmy Connors (USA), Max Decugis (Fr.), Ivan Lendl (ČR), Fred Perry (V. Brit.), Ken Rosewall (Austr.)

7 René Lacoste (Fr.), Bill Larned (USA), John McEnroe (USA), John Newcombe (Austr.), Willie Renshaw (V. Brit.), Richard Sears (USA), Mats Wilander (Švéd.)

6 Boris Becker (Nem.), Donald Budge (USA), Jack Crawford (Austr.), Hugh Doherty (V. Brit.), Stefan Edberg (Švéd.), Tony Wilding (N. Zél.)

5 Jean Borotra (Fr.), Frank Sedgman (USA), Tony Trabert (USA)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.