Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Federer odmieta podozrenie, že prehral zámerne

SITA|25. aug 2006 o 10:33

NEW YORK 25. augusta (SITA, AP) - Najlepší svetový tenista Roger Federer sa len pousmial nad vyjadrením komentátorky televíznej stanice CBS, že odsabotoval svoj minulotýždňový súboj so Škótom Andym Murrayom ...

NEW YORK 25. augusta (SITA, AP) - Najlepší svetový tenista Roger Federer sa len pousmial nad vyjadrením komentátorky televíznej stanice CBS, že odsabotoval svoj minulotýždňový súboj so Škótom Andym Murrayom na turnaji majstrovskej série ATP v Cincinnati. Známa tenisová analytička Mary Carillová tvrdí, že Federer prehral v 2. kole s Murrayom 5:7, 4:6 zámerne, aby tak získal viac času na záverečnú fázu prípravy pred záverečným grandslamovým turnajom roka US Open. "Odohral ten zápas len preto, že ho musel odohrať. To bolo z jeho výkonu zrejmé," povedala Carillová. Federer na tieto slová kontroval: "To je absurdné, čo povedala. Beriem to ako vtip. To už nemôžem normálne prehrať?"

Faktom je, že 25-ročný Švajčiar normálne neprehráva. Bez zisku setu stratil vôbec prvý duel za posledných 194 stretnutí, na ktoré nastúpil. Na severoamerickom kontinente neuspel po 55 víťazných zápasoch v rade. Za zmienku stojí aj to, že v Cicinnati sa Švajčiar nedostal do finále po prvý raz za posledných 17 turnajov, ktoré odohral. Federer je dvojnásobným obhajcom titulu na US Open a v New Yorku je aj teraz najväčším favoritom na víťazstvo.


Súvisiace články