Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Federer nemá rád štatistikov

SITA|Publikované 29. máj 2006 o 10:56

PARÍŽ 29. mája (SITA, AFP) - Zaujímavé výroky z druhého grandslamového tenisového turnaja roka, Medzinárodných majstrovstiev Francúzska na antukových dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur):


"V treťom sete som už vytáčala číslo British Airways."

- Ruska Maria Šarapovová po dramatickej koncovke zápasu 1. kola dvojhry s Mashonou Washingtonovou, keď v treťom sete dokázala odvrátiť tri mečbaly súperky a otočiť vývoj zápau zo stavu 2:5 na 7:5 a celkovo vyhrala 6:2, 5:7, 7:5.


"Hrozba, akú predstavuje ´Rafa´ pre ostatných súperov, na mňa neplatí. Je to prirodzené, pretože jeden druhého veľmi dobre poznáme."

- Španiel Carlos Moya o svojom krajanovi a jednom z favoritov turnaja, obhajcovi Rafaelovi Nadalovi.


"Niektorí diváci sa nudili."

- Argentínčan David Nalbandian po výhre v 1. kole nad švajčiarskym tenistom Stanislasom Wawrinkom 6:2, 7:6 (5), 6:4.


"Začal ma bolieť krk, a to bola asi tá najlepšia vec, aká ma mohla postretnúť. Bolo to na golfovom ihrisku, keď som si hovoril: ´Asi to vzdám, mám stuhnutý krk.´ Prvých osem jamiek som sa natoľko sústredil na krk, že som si ani neuvedomil, že by ma mal trápiť chrbát. Odvtedy sa veci pohli k lepšiemu."

- Tim Henmam o svojich zdravotných problémoch v minulej sezóne.


"Nemám rád ľudí, ktorí robia tieto štatistiky. Zapísať víťaznú loptičku je jednoduché. Na posúdenie nevynútených chýb je však potrebný istý cit. Ja si uvedomujem, že chybujem, ale niekedy je to pod tlakom súpera."

Švajčiar Roger Federer po zápase 1. kola s Argentínčanom Diegom Hartfieldom 7:5, 7:6 (2), 6:2, v ktorom mu štatistici prisúdili 49 nevynútených chýb.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.