Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Federer dovŕšil v Indian Wells víťazný hetrik - doplnené

SITA|Publikované 20. mar 2006 o 11:12

INDIAN WELLS 20. marca (SITA) - Švajčiar Roger Federer podal počas uplynulých dvoch týždňov v Indian Wells ďalší dôkaz o svojej tenisovej výnimočnosti. V úvodnom podujatí prestížnej mužskej série Masters ...

INDIAN WELLS 20. marca (SITA) - Švajčiar Roger Federer podal počas uplynulých dvoch týždňov v Indian Wells ďalší dôkaz o svojej tenisovej výnimočnosti. V úvodnom podujatí prestížnej mužskej série Masters triumfoval tretíkrát v rade a to sa v histórii turnaja datujúcej sa od roku 1976 doteraz nikomu nepodarilo. Na ceste za víťazným hetrikom stratil v šiestich zápasoch jediný set - v 3. kole mu ho vzal húževnatý Belgičan Olivier Rochus. Od tohto momentu však už hral ako z partesu. V osemfinále vyradil Francúza Richarda Gasqueta, vo štvrťfinále tradičného rivala Chorváta Ivana Ljubičiča, v semifinále nenasadeného Thajčana Paradorna Srichaphana a vo finále aj Američana James Blakea. Ten mu síce v prvom sete spôsobil menšie problémy, keď viedol 4:1 a podával, ale napokon zápas prehral potupne s ´kanárom´ na konci. "V úvode to bol ťažký boj. Súper mal výborný začiatok, ale ja som nemal dôvod na paniku, lebo som veril vo vlastné sily. V pribúdajúcim časom to bolo čoraz lepšie a v závere úplne super. Niektoré údery boli z mojej strany vynikajúce. Cítim veľkú formu," komentoval finále Federer.

Rodák z Bazileja zasa o čosi posunul svoje štatistické rekordy. Už dva roky neohrozená svetová jednotka si pripísala na konto 36. turnajový titul kariéry, z toho deviaty na turnaji Masters Series a tretí v tomto kalendárnom roku (predtým Doha a Australian Open), v ktorom má skvelú bilanciu 22 víťazstiev - 1 prehra. Jediný zápas prehral vo finále v Dubaji so Španielom Rafaelom Nadalom. Federer by mal štartovať aj na ďalšom americkom superturnaji v Miami na Floride, kde rovnako obhajuje titul z minulého roka.