Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Federer aj Nadal v semifinále v Monte Carle, so svojou hrou sú spokojní

TASR|21. apr 2006 o 21:02

Monte Carlo 21. apríla (TASR) - Do semifinále tenisového turnaja ATP série Masters v Monte Carle postúpila aj dvojica topfavoritov Roger Federer a Rafael ...

Monte Carlo 21. apríla (TASR) - Do semifinále tenisového turnaja ATP série Masters v Monte Carle postúpila aj dvojica topfavoritov Roger Federer a Rafael Nadal. Švajčiar si v dvoch setoch poradil so Španielom Davidom Ferrerom, Nadal nemal problém s nasadenou šestkou Guillermom Coriom z Argentíny.

"Dnes som hral opäť výborne. Vedel som, že na antuke to bude zložitejšie, na druhej strane viem, že dokážem zahrať s kýmkoľvek na akomkoľvek povrchu. Potvrdil som to aj dnes, takže som veľmi spokojný," povedal Federer. V tomto roku odohral už 32. víťazný duel, v semifinále v Monte Carle, kde narazí na Fernanda Gonzalesa z Čile, je držiteľ siedmich grandslamových titulov po prvýkrát.

Nadal sa o finále pobije s ďalším Argentínčanom Gastonom Gaudiom, premožiteľom Tommyho Robreda. "So svojou hrou som veľmi spokojný. Môj bekhend nebol stopercentný, ale inak to bolo v poriadku," povedal mladý Španiel. Zbrane neskladá ani víťaz Roland Garros z roku 2004 Gaudio: "V prvom sete som hral veľmi dobre. Mám taký dojem, že Robredo bol unavený. Vyzeral, akoby spal. Tak som to využil."

Súvisiace články