Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

FedCup: Slovenky v play off doma s Thajskom

SITA|Publikované 25. apr 2006 o 10:36

BRATISLAVA 25. apríla (SITA) - Slovenské tenistky sa v súboji play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie stretnú v dňoch 15.-16. júla v domácom prostredí s Thajskom.

Rozhodol o tom utorkový žreb, ktorý sa uskutočnil v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie v Londýne. Slovenky boli počas žrebu jedným zo štvorice nasadených tímov. Slovenské a thajské tenistky sa v rovnakej fáze súťaže stretli aj vlani. Vtedy Slovenky v "záchranárskom" dueli v Thajsku prehrali 1:4 a klesli do euroafrickej zóny. Teraz budú mať v domácom prostredí šancu na odvetu.

Thajčanky sa počas minulého víkendu stretli v súboji 1. kola II. svetovej skupiny s Českom a podľahli mu 1:4. V zápasom hranom na tvrdom povrchu v Bangkoku získala jediný thajský bod už v úvodnej dvojhre Suchanun Viratprasertová, ktorá zdolala Ivetu Benešovú 6:4, 6:4. V ďalších dvojhrách sa však už Viratprasertová ako aj Montinee Tangphongová nepresadili a Thajčanky v zložení Nudnida Luangnamová a Napaporn Tongsaleeová prehrali aj štvorhru. Thajské tenistky hrajú v Pohári federácie od roku 1976 a v aktuálnom rebríčku krajín Fed Cupu im patrí 17. priečka, pričom Slovenky sú ôsme. Rebríčkovo najvyššie postavenou hráčkou ázijského tímu je Tamarine Tanasugarnová (149. vo dvojhre), ktorá však v nedávnom súboji proti Česku nereprezentovala. Singlovou dvojkou je Viratprasertová - na 193. mieste, ďalej nasledujú Tongsaleeová (271) a Tangphongová (287) Kapitánom je Vittaya Samrej, ktorý tím viedol aj počas vlaňajšieho súboja Thajsko - Slovensko v Pathum Thani.

Zverenky kapitána Mojmíra Mihala si účasť v barážovom súboji o návrat do II. svetovej skupiny vybojovali minulý týždeň na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive. V konkurencii 17 tímov sa spolu so Slovenkami stali víťazkami turnaja aj Izraelčanky. Tie sa v zápase play off stretnú doma s Indonéziou. Ďalšie dve dvojice súbojov o účasť v II. svetovej skupine tvoria Kanada - Argentína a Švajčiarsko - Austrália. O účasť v I. svetovej skupine, teda medzi elitnou osmičkou, budú v rovnakom júlovom termíne bojovať podľa žrebu tieto krajiny: Japonsko - Rakúsko, Francúzsko - Česká republika, Čína - Nemecko, Chorvátsko - Rusko.


Hlas kapitána SR Mojmíra Mihala:

"Najdôležitejšie je, že hráme doma. To som si želal bez ohľadu na súpera. Náš tím je veľmi silný a myslím si, že oveľa skôr pritiahnem všetky najlepšie naše tenistky vrátane Daniely Hantuchovej do domáceho prostredia ako niekde ďaleko vonku. So žrebom som spokojný, ale na dvorci sa začína vždy od nuly a tam budeme musieť zabrať. Súperky majú dve veľmi kvalitné hráčky, hoci v poslednom zápase s Českom nehrala ich najlepšia tenistka Tanasugarnová. My sa budeme pripravovať na to, akoby sme hrali proti súperovi v najsilnejšom zložení. Súperky budeme sledovať a hrať tak, aby sme nesklamali. Termín zápasu je po Wimbledone, keď sa končí trávová sezóna a začína sezóna na tvrdých povrchoch. Z tohto hľadiska je možné, že budeme hrať v Národnom tenisovom centre na ´harde´ a s otvorenou strechou. Teraz je však ešte predčasné o tom stopercentne hovoriť."

Dvojice play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie:

  • Kanada - Argentína
  • Izrael - Indonézia
  • Slovensko - Thajsko
  • Švajčiarsko - Austrália

Dvojice play off o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie:

  • Japonsko - Rakúsko
  • Francúzsko - Česká republika
  • Čína - Nemecko
  • Chorvátsko - Rusko
Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.