Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Fed cup: Slovenky v 1. kole doma s Českom

SITA|15. sep 2006 o 13:16

CHARLEROI 15. septembra (SITA) - Slovenské tenistky sa v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 stretnú v domácom prostredí s Českom. Rozhodol o tom žreb, ktorý sa uskutočnil v piatok v belgickom ...

CHARLEROI 15. septembra (SITA) - Slovenské tenistky sa v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 stretnú v domácom prostredí s Českom. Rozhodol o tom žreb, ktorý sa uskutočnil v piatok v belgickom meste Charleroi a pri ktorom bolo Slovensko v rámci II. svetovej skupiny najvyššie nasadeným tímom.

V dňoch 21. - 22. apríla 2007 pôjde o druhý vzájomný súboj oboch tímov po rozpade Československa v roku 1993. Ten prvý sa uskutočnil v roku 2000 v Bratislave a Slovenky prehrali 1:2. Vtedy sa však hral Pohár federácie nezvyčajným skupinovým spôsobom, čo sa neskôr zmenilo. Slovenky si účasť medzi druhou najlepšou osmičkou tímov sveta vybojovali v tomto roku na turnaji euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive, ktorý vyhrali a neskôr v domácom súboji play off, v ktorom deklasovali Thajsko 5:0.

Zverenkyne kapitána Mojmíra Mihala boli pri žrebe najvyššie nasadené vďaka tomu, že v súčasnom rebríčku ITF fedcupových tímov figurujú na 9. mieste, najvyššie spomedzi okteta tímov účinkujúcich v II. svetovej skupine. Spoločne so Slovenkami boli na základe rebríčka medzi nasadenými aj Rakúšanky (10. miesto), Kanaďanky (11.) a Nemky (12.). K tejto štvorici prižrebovali kvarteto Austrália, Česko, Chorvátsko resp. Izrael.

V Charleroi v piatok rozhodli aj o dvojiciach budúcoročného 1. kola elitnej I. svetovej skupiny. Aktuálne finalistky Talianky začnú doma s nováčikom medzi elitou Čínou. Finálové súperky Talianok - Belgičanky sa predstavia na pôde najúspešnejšieho tímu histórie - Spojených štátov amerických. Ďalšie dve dvojice tvoria: Rusko - Španielsko a Francúzsko - Japonsko. Úvodné kolo I. aj II. svetovej skupiny Fed Cupu 2007 je na programe v dňoch 21.-22. 4. 2007.


Žreb 1. kola I. a II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie 2007 (stretnutia sú naplánované na 21. a 22. apríla 2007):


1. kolo I. svetovej skupiny 2007:

USA - Belgicko

Rusko - Španielsko

Francúzsko - Japonsko

Taliansko - Čína


1. kolo II. svetovej skupiny 2007:

Slovensko - Česko

Nemecko - Chorvátsko

Kanada - Izrael

Rakúsko - Austrália


Hlas:

Mojmír Mihal (kapitán slovenského tímu): "Je to mimoriadne ťažký žreb, ale v II. svetovej skupine sme už ľahký ani nemohli očakávať. Česko má päť hráčok vo svetovej stovke, Vaidišová je v Top Ten, ale ja svojím hráčkam verím. Verím v silu kolektívu, ktorá sa uplatnila počas tohtoročnej víťaznej púte. Do tímu chcem dostať všetky naše najlepšie hráčky. Dôležitá bude podpora domáceho prostredia, aj keď na druhej strane, keby sme hrali vonku, hráčky by zrejme neboli pod takým tlakom. Najlepšie české hráčky poznám, najmä Vaidišovú a Šafářovú, ale aj Peschkeovú, Benešovú a Birnerovú. Je zaujímavé, že v tomto roku hrali s Thajskom rovnako ako my a na rozdiel od nás ich tento ázijský súper potrápil. Každý zápas je iný, rozhoduje momentálna forma. Čo sa týka povrchu, vzhľadom na aprílový termín budeme hrať zrejme v Národnom tenisovom centre. Povrch budeme vyberať tak, aby sedel našim hráčkam, nie súperkám."


Súvisiace články