Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Fed Cup: Slovenky podľahli Češkám 2:3

Na snímke Slovenky vľavo Janette Husárová a vpravo Dominika Cibulková v zápase štvorhry proti Češkám Nicole Vaidišovej a Květe Peschkeovej vo fedcupovom zápase druhej svetovej skupiny medzi Českom - Slovenskom 3. februára 2008 v Brne. (Autor: TASR)
SITA|3. feb 2008 o 18:30

Slovenské tenistky neuspeli v rozhodujúcej štvorhre stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008, keď prehrali s českými reprezentantkami 1:2 na sety celkovo 3:2.

Brno. Slovenské tenistky podľahli v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Brne domácemu Česku 2:3 a rovnako ako pred rokom budú musieť absolvovať "záchranársky" súboj o zotrvanie v II. svetovej skupine tejto najprestížnejšej ženskej tímovej súťaže.

O víťazkách vyrovnaného stretnutia, ktoré sa hralo v hale Pavilónu B brnianskeho Výstaviska, rozhodla až záverečná dramatická štvorhra. V nej český pár Květa Peschkeová, Nicole Vaidišová zdolal slovenské duo Dominika Cibulková, Janette Husárová za 100 minút 6:1, 2:6, 6:4. Český kapitán Petr Pála dal vo štvorhre oproti pôvodnej nominácii popri skúsenej Peschkeovej prednosť Vaidišovej pred Benešovou a tento ťah mu vyšiel.

V stretnutí troch úplne rozdielnych setov Češky definitívne zlomili Slovenky až v závere tretieho dejstva. Za stavu 5:4 z pohľadu českého tímu po strate podania Cibulkovej si Vaidišová v búrlivej atmosfére svoj servis podržala. Práve 18-ročná Vaidišová sa v konečnom dôsledku najviac zaslúžila o tesný český triumf, keď vyhrala obe svoje dvojhry a podieľala sa aj na rozhodujúcej štvorhre.

Slovenky prehrali s Češkami v Pohári federácie už po tretí raz a neodplatili im tak minuloročnú bratislavskú prehru 0:5 z rovnakej fázy súťaže. Víťazný tím si zahrá v súboji play off o účasť v elitnej svetovej skupine. Tento zápas rovnako ako aj duely o záchranu v II. svetovej skupine budú na programe 26. - 27. apríla 2008.


Česko - Slovensko 3:2 - konečný stav


NEDEĽA

Nicole Vaidišová - Dominika Cibulková 3:6, 6:3, 6:1

Petra Cetkovská - Magdaléna Rybáriková 4:6, 3:6

Květa Peschkeová, Nicole Vaidišová - Dominika Cibulková, Janette Husárová 6:1, 2:6, 6:4

SOBOTA

Petra Cetkovská - Dominika Cibulková 5:7, 3:6

Nicole Vaidišová - Magdaléna Rybáriková 7:5, 6:4

Súvisiace články