Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Fed cup: Rybáriková pridala druhý bod

SITA|15. júl 2006 o 18:56

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Po prvom dni stretnutia play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie vedú slovenské tenistky v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave nad Thajskom ...

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Po prvom dni stretnutia play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie vedú slovenské tenistky v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave nad Thajskom 2:0. Po tom, čo Daniela Hantuchová získala podľa predpokladov proti Montinee Tangphongovej prvý bod, bola úspešná aj druhá slovenská singlistka Magdaléna Rybáriková. Iba 17-ročná talentovaná hráčka zdolala prvú thajskú hráčku Suchanan Viratprasertovú za 75 minút 6:3, 6:3 a v Pohári federácie si pripísala na konto už piatu víťaznú dvojhru (bilancia 5:1).

Stretnutie Slovensko - Thajsko vyvrcholí v nedeľu od 14.00 h ďalšími dvoma dvojhrami a štvorhrou. Najprv sa predstavia jednotky oboch tímov Daniela Hantuchová a Suchanan Viratprasertová a po nich dvojky Magdaléna Rybáriková a Montinee Tangphongová. Na záver by mala prísť na rad štvorhra v zložení: Daniela Hantuchová, Janette Husárová - Nudnida Luangnamová, Thassha Vitayavirojová. V prípade, že Hantuchovej sa podarí získať rozhodujúci tretí bod, nasadenie hráčok do druhej dvojhry ako aj záverečnej štvorhry sa pravdepodobne zmení.


SLOVENSKO- Thajsko 2:0 po II. dvojhre

Magdaléna Rybáriková - Suchanan Viratprasertová 6:3, 6:3

Rybáriková (221. v rebríčku WTA) sa už hneď v úvode mohla dostať k brejku, ale v druhom geme nevyužila štyri možnosti vyhrať súperkin servis. To sa je však podarilo za stavu 2:1, keď otočila nepriaznivý stav z 15:40 a víťazným krížnym forhendom ukončila štvrtú hru prvého setu. Vzápätí brejk potvrdila čistou hrou (4:1). Tento náskok si s prehľadom aj vďaka účinnému vlastnému podaniu udržala, hoci prvý setbal mala už za stavu 5:2 a 40:30. Napokon premenila po ukážkovom skrátení hry až štvrtý, ktorý po 38 min znamenal jej víťazstvo 6:3. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie Viratprasertovej (214. vo WTA), ktorá pri svojom servise uhrala dve čisté hry a pri podaní mladej Slovenky sa prepracovala k brejkbalom. Kým prvé dva nevyužila, ten tretí v štvrtom geme už áno a ujala sa tak vedenia 3:1. Rybáriková sa vzápätí postarala o rebrejk a zlepšenou hrou s peknými víťaznými údermi drámu nepripustila. Sériou piatich gemov v rade otočila vývoj setu a vyhrala aj celý zápas. Mladá Piešťanka v závere pri podaní súperky využila štvrtý mečbal a svoju súťažnú premiéru v NTC aj pred domácimi fanúšikmi vo Fed Cupe oslávila pekným víťazstvom.


Magdaléna Rybáriková: „V úvode som bola trochu nervózna, ťažko sa mi returnovalo a podľa predstáv ma nepodržal ani servis. Forhend je môj silnejší úder, preto som sa ho snažila častejšie využívať. Myslím si však, že som bola dnes na kurte lepšia. Očakávala som ťažší boj, preto som rada, že som to takto úspešne zvládla.


Mojmír Mihal (kapitán slovenského tímu): „Som spokojný. Obe naše hráčky predviedli výborný tenis. Vedenie 2:0 ma teší. Podľa výkonov v príprave som však očakával takýto priebeh. Rybáriková v úvode druhého setu chcela lopty hneď ukončovať, preto som jej radil, aby bola vo výmenách trpezlivejšia. To sa ukázalo ako správne a napokon výsledok setu krásne otočila z 1:3 na 6:3.“

Súvisiace články