Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Fečová sa dohodla s bundesligovým Oldenburgom na 2+1

TASR|Publikované 28. máj 2002 o 14:53

Oldenburg 28. mája (TASR) - V novom ročníku nemeckej hádzanárskej bundesligy budú dres VfL Oldenburg obliekať až dve slovenské hráčky. K najúspešnejšej ...

Oldenburg 28. mája (TASR) - V novom ročníku nemeckej hádzanárskej bundesligy budú dres VfL Oldenburg obliekať až dve slovenské hráčky. K najúspešnejšej strelkyni súťaže Kataríne Dubajovej sa pridá jej bývalá spoluhráčka zo Slovana Duslo Šaľa Marcela Fečová.

Bývalá reprezentačná kapitánka sa v pondelok už slovne dohodla s vedením klubu na novej dvojročnej zmluve s opciou na ďalší rok a v najbližích dňoch by mala kontrakt aj oficiálne podpísať. "Po odchode Biljany Naumoskovej sa nám uvoľnilo jedno miesto pre hráčku z krajín mimo Európskej únie. Poprosil som Katku Dubajovú, či by mi nevedela niekoho poradiť a ona nám odporučila Marcelu," prezradil nový slovenský tréner Oldenburgu Peter Kalafut a dodal: "Verím, že Marcela sa po dlhšej pauze spôsobenej zranením dostane do konca prípravného obdobia do dobrej formy a zapadne do tohto družstva. Počas jej rozhovorov s vedením klubu bývala u nás a myslím, že aj svojimi povahovými vlastnosťami nám môže pomôcť."

Ak sa Oldenburgu podarí uspieť v júnovom finálvom turnaji Nemeckého pohára v Riese (14. a 15. júna), čaká Fečovú aj Pohár víťazov v pohári. Jej príchodom do Nemecka sa počet Sloveniek v bundeslige opäť rozšíri - teraz už na sedem hádzanárok.

br fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.