Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

FC VSS Košice odrátajú tri body, prídu tak o prvé miesto v tabuľke

(Autor: ilustračné - Judita Čermáková)
SITA|Publikované 8. apr 2016 o 16:39

Ide o odozvu FIFA za dlh klubu voči srbskému stopérovi Ivanovi Djokovičovi.

KOŠICE. Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ) ako riadiaci orgán druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odoberie, resp. odráta tri body klubu FC VSS Košice, ktoré sú momentálne so 43 bodmi lídrom nadstavbovej časti Doxxbet ligy - skupiny o postup do najvyššej súťaže Fortuna ligy.

Informuje o tom web košického klubu ako aj oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Týmto zásahom FC VSS Košice príde o súčasné vedúce postavenie v klasifikácii, pretože pri rovnosti 40 bodov s 1. FC Tatran Prešov bude mať horšie skóre ako Šarišania.

Trest za dlh klubu voči Djokovičovi

"Tento krok nasleduje po rozhodnutí disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA ešte zo 4. septembra 2015. Ide o odozvu FIFA za dlh klubu voči srbskému stopérovi Ivanovi Djokovičovi. Ten sa už medzičasom vyrovnal, no trest zostáva," uvádza sa na oficiálnej internetovej stránke fcvss.sk s tým, že vedenie košického klubu vydá stanovisko k celému prípadu v najbližších dňoch.

"Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zobrala na vedomie stanovisko klubu Doxxbet ligy FC VSS Košice k rozhodnutiu disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA zo dňa 4. septembra 2015 a konštatuje, že odobratie troch bodov vykoná športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ)," informuje internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Ivan Djokovič v Košiciach

Ivan Djokovič pôsobil vo vtedajšom MFK Košice v rokoch 2010 - 2012.

Tridsaťtriročný rodák z Čačaku (nar. 20. decembra 1982) si počas účinkovania na východe Slovenska pripísal 57 ligových štartov a 7 gólov.

"Do histórie najvyššej slovenskej súťaže sa zapísal aj expresne rýchlym vylúčením v stretnutí v Banskej Bystrici (0:0) pred štyrmi rokmi - 3. apríla 2012, keď ho rozhodca Šuniar poslal predčasne pod sprchy za kopnutie do hlavy protihráča Matuša už v 50. sekunde zápasu," pripomenul web košického klubu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.