Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

FC Middlesbrough pozval Matiča!

Sportnet|Publikované 30. nov 2008 o 23:00

Pozornosť skautov a manažérov, ktorí sa chodili pozerať na srbskú dvojicu vo farbách MFK Košice Nemanju Matiča a Marka Milinkoviča vyústila do

konkrétnej podoby. Matiča k sebe pozval na týždeň anglický tím Premier League FC Middlesbrough. Do rovnakého klubu odlieta už dnes na dva týždne aj Juraj Hovančík. Košičania majú na stole aj konkrétnu ponuku na Matiča z Ipswichu Town.

KOŠICE. Už to viselo vo vzduchu dávnejšie. Záujem o "Maňu" Matiča z MFK Košice bol v posledných týždňoch jednoducho neprehľadnuteľný a množstvo manažérov a skautov, ktorí sa naňho chodili pozerať dával tušiť, že je len otázka času, kedy príde prvá konkrétna pozvánka na skusy.

Nejde o skúšku

Po včerajšom poslednom jesennom stretnutí Košíc v Žiline vyplával na povrch interes anglického tímu FC Middlesbrough. "Oba kluby sa dohodli, že Nemanja Matič strávi od 8. decembra týždeň v tréningovom procese tohto anglického klubu. Chcem však upozorniť, že nejde o žiadnu skúšku. Skôr je to pozvanie zo strany FC Middlesbrough, aby sa Matič zoznámil s klubom, s jeho prostredím, videl štadión, zažil, ako funguje takýto klub a potrénoval s mužstvom. U anglických mužstiev je to bežná prax," vysvetlil generálny riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič, ktorý neskrýva, že tieto pytačky môžu prerásť i do konkrétnych rokovaní: "Pochopiteľne, po skončení tohto pobytu nášho hráča sa prípadne môžu začať i vážne rokovania o prestupe Nemanju Matiča do FC Middlesbrough." "Boro" sledoval tohto Srba, ktorý je zároveň i držiteľom slovenského pasu dlhší čas.

Ozval sa i Ipswich Town

Už sme spomínali, že o Matiča či Milinkoviča je v Európe veľký záujem. Oficiálne oboch sledovali Groningen, Panathinaikos, Olympiakos či Paríš St. Germain. O anglických tímoch, s ktorými majú Košičania spoluprácu ani nehovoriac. Dvanásty celok Premier League však nie je jediným konkrétnym záujemcom o Matiča. Košičania majú na stole aj konkrétnu oficiálnu ponuku z tímu druhej najvyššej anglickej súťaže FC Ipswich Town, ktorému patrí v 24-člennej tabuľke 10. miesto.

FC Middlesbrough pozval Matiča!

dokončenie z 1. strany

Kým Matič po zápase v Žiline prišiel do Košíc a hneď nabral smer Belehrad, kde bude týždeň na dovolenke, dnes už zamieril na ostrovy ďalší hráč MFK Košice Juraj Hovančík, ktorý si včera odkrútil v Žiline corgoňligovú premiéru. Iba 18-ročný defenzívny stredopoliar odchádza spolu so športovým riaditeľom MFK Štefanom Tarkovičom tiež do FC Middlesbrough. V klube pobudne dva týždne. Všetci traja zástupcovia MFK Košice sa tak vrátia spolu domov.

Po Taliansku tentoraz Anglicko

"Hovančíka si zástupcovia 'Boro' vytypovali počas opakovaných návštev v Košiciach, keď sledovali v akcii aj všetky naše mládežnícke výbery a Hovančíka videli aj v zápase prvoligového B-tímu. Dva týždne bude trénovať so seniorským tímom FC Middlesbrough. Hovančíkov pobyt v Anglicku však nesúvisí s nejakými transferovmi možnosťami. Určite si ho necháme v Košiciach. Skôr ide o to, aby zažil atmosféru anglického klubu, bude to preňho osožný pobyt a užitočná konfrontácia, získa cenné skúsenosti," tvrdí Štefan Tarkovič, ktorý bude počas pobytu k dispozícii obom hráčom. Pre slovenského reprezentanta do 19 rokov to bude už druhý zahraničný pobyt. Pred časom totiž absolvoval próbu v talianskom Udinese.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.