Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Favorizovaná Delta na štíte popradského nováčika

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Košice - Prvá basketbalová liga žien mala na programe stretnutia 3. kola:ŽBK Dove Poprad Delta V.O.D.S. Košice 65:60 (14:15, 31:31, 48:50)Poprad

Košice - Prvá basketbalová liga žien mala na programe stretnutia 3. kola:

ŽBK Dove Poprad Delta V.O.D.S. Košice 65:60 (14:15, 31:31, 48:50)

Poprad Prvoligová domáca ouvertúra vyšla popradským dievčatám nad očakávania. Úvod zápasu však patril podľa predpokladov skúsenejším hosťkám, ktoré začali zostra, keď viedli 6:0. Podtatranky však postupne striasli zo seba predzápasovú nervozitu a hru na palubovke sympaticky vyrovnali. Už úvodná štvrtina naznačila, že stretnutie bude mať veľmi vyrovnaný priebeh a to sa plne potvrdilo. Prvú desaťminútovku vyhrali Košičanky o jediný bod (14:15), v 15. minúte už ale domáce "žabky" po prvýkrát vyrovnali skóre (21:21). O tri minúty neskôr sa premiérovo dostali do vedenia (29:28), aby sa nakoniec prvý polčas skončil nerozhodne. V hosťujúcom drese bola najlepšou hráčkou Jalčová, ktorej to sypalo najmä spoza trojkového oblúka. Domáce dievčatá sa prezentovali oduševneným a bojovným výkonom, pričom strelecky sa darilo najmä mladučkej Kalafútovej, ktorej výborne sekundovali rýchla a aktívna Ivanová, s prehľadom hrajúca kapitánka Belušová a taktiež pod košom dominujúca Kloudová. Nespomenúť nemožno ani Kuklovú, ktorá v druhom polčase nezišla z palubovky a svojimi bohatými skúsenosťami a veľkým prehľadom dopomohla mladým Popradčankám k zaknihovaniu skvelého víťazstva. Oba kolektívy sa naďalej ťahali o každý bodík a ešte 108 sekúnd pred koncom svietilo na ukazovateli skóre 61:59 v prospech domácich. Záverečnú dvojminútovku zvládli aj za podpory domáceho publika lepšie domáce dievčatá, ktoré sa postarali o doposiaľ najväčšie prekvapenie prebiehajúceho súťažného ročníka. Košickej Delte pripravili prvú prehru v súťaži a o to väčšia domáca radosť vypukla na palubovke po záverečnom klaksóne po zaslúženom prvom triumfe medzi prvoligovou elitou.

POPRAD: Kalafútová 14, Kloudová 12, Ivanová (1 trojka) 11, Belušová (2) 10, Kupčíková a Gulová (1) po 5, Husárová a Kuklová po 4. DELTA: Jalčová (4) 17, Škvareková 13, Šuda a Lešková (1) po 8, Garčárová 6, Libičová 4, Tebinková a Kažimírová po 2. TH: 12/10 19/9, fauly: 18 17, trojky: 4 5, 300 divákov, rozhodovali: Mlynský, Zubák, štvrtiny: 14:15, 17:16, 17:19, 17:10.

Gabriela Husárová (trénerka Popradu): "Je to super. Deltu som videla v akcii v pohárovom zápase proti ukrajinskému tímu a mala som tušenie, že v tomto zápase môžeme vyhrať. Treba povedať, že veľký kus roboty urobila Andrea Kuklová, ktorá celému družstvu výrazne pomohla. Dievčatá sa zmobilizovali, podali výborný výkon a výsledok sa dostavil. Určite aj Delta chcela v tomto zápase vyhrať, ale myslím si, že bojovnosť a vôľa po víťazstve bola predsa len väčšia na našej strane. Všetky naše baby plnili do bodky to, čo sme si povedali a naša obrana stála v tomto zápase naozaj za to."

Ján Krajňák (tréner Delty): "Hráčky sme pred zápasom upozorňovali na to, že hoci máme lepšie družstvo, ako má Poprad, musíme od začiatku hrať maximálne zodpovedne, lebo domáci tím nemožno podceniť. Mali sme katastrofálne doskakovanie, veľmi slabú obranu a v postupnom i rýchlom útoku sme postrácali veľké množstvo lôpt, čo by sa takým skúseným hráčkam stávať nemalo. Myslím si, že v koncovke rozhodcovia trošku pomohli pískaním domácim, ale za prehru si môžeme jednoznačne sami."

Richard HUDEČEK

Istrobanka LS UK Bratislava - CBK Cassovia Košice 92:71 (21:14, 48:39, 73:53)

Skúsenejšie hráčky Istrobanky mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Získali si sedembodový náskok, ktorý s prehľadom udržiavali. Druhá štvrtina už bola vyrovnanejšia. Agresívnou obranou a rýchlymi protiútokmi domáce svoj náskok v druhom polčase ešte zvýšili a zaslúžene zvíťazili.

Najviac bodov: L. Borčinová 21, S. Borčinová 17, Szíjjártóová 15 - Timková 20, Krasnočková 14, Šoltísová 11, TH: 28/23 - 22/16, fauly: 18 - 21, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Černušák a Horváth, 150 divákov.(sita)

Slovan Jopa Bratislava - AGM Banská Bystrica 72:69 (20:18, 40:31, 55:49), najviac bodov: Kozmonová 18, Sabová 15, Kováčiková a Mračnová 9 - Petríková 22, Horonyová 13, Bátovská 12. UMB Banská Bystrica - SCP Ružomberok 86:104 (18:33, 31:60, 53:82), najviac bodov: Kameníková 19, Zimová a Uhríková po 14 - Číkošová 23, Veselová a Kováčová po 17.