Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Favoriti vypadli, vyhral Svindal

Víťaz superkombinácie v Beaver Creeku Nór Aksel Lund Svindal na trati zjazdu. (Autor: REUTERS)
Sportnet|2. dec 2006 o 00:00

BEAVER CREEK, BRATISLAVA - Nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal vyhral vo štvrtok v noci nášho času superkombináciu Svetového pohára v americkom stredisku Beaver Creek. Za dvadsaťtriročným víťazom skončil Švajčiar Marc Berthod, tretí bol Rakúšan Rainer ...

BEAVER CREEK, BRATISLAVA - Nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal vyhral vo štvrtok v noci nášho času superkombináciu Svetového pohára v americkom stredisku Beaver Creek. Za dvadsaťtriročným víťazom skončil Švajčiar Marc Berthod, tretí bol Rakúšan Rainer Schönfelder. Svindal bol po zjazde až na 20. mieste, druhým najlepším časom v slalome sa prepracoval k tretiemu triumfu vo Svetovom pohári. Na najvyšší stupienok vystúpil v marci tohto roku po zjazde v Are a vlani v novembri nenašiel premožiteľa v Lake Louise na trati super-G.

Nór svoje nečakané víťazstvo komentoval: "Zjazd do kombinácie mi nevyšiel, a tak som sa v slalome pokúsil o prienik. Netušil som, že budem v ňom až taký dobrý. Azda budem môcť v celkovom poradí konkurovať Bennimu Raichovi. No on je určite veľký favorit."

Najlepší čas v zjazde zašiel domáci favorit Bode Miller. Američan napriek výraznému náskoku (0,41 pred druhým Rakúšanom Gruberom) v slalome tradične zariskoval a v piatej bránke vypadol. Nedokončil ani dvojnásobný olympijský víťaz Raich a jeho krajan, strieborný z turínskeho zjazdu, Michael Walchhofer.

Superkombinácia: 1. Svindal (Nór.) 2:06,74 min., 2. Berthod (Švaj.) +0,19, 3. Schönfelder (Rak.) +0,37, 4. Fill (Tal.) +0,47, 5. Gorža (Slovin.) +0,95, 6. Bank (ČR) +0,98. Celkové poradie SP (po 4 pretekoch z 38): 1. Fill 134, 2. Raich (Rak.) 126, 3. Svindal 123, 4. Schönfelder 105, 5. Kucera (Kan.) 118, 6. Büchel (Licht.) 110.

Súvisiace články