Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Favoriti nechcú zaváhať

Sportnet|Publikované 8. jan 2009 o 23:00

Počas toho mesiaca sú na programe dve dvojkolá 3b Extraligy vo futsale, prvé už zajtra v Sečovciach a druhé o štrnásť dní v Humennom. SEČOVCE. Po

Počas toho mesiaca sú na programe dve dvojkolá 3b Extraligy vo futsale, prvé už zajtra v Sečovciach a druhé o štrnásť dní v Humennom.

SEČOVCE. Po vianočnej a novoročnej prestávke sa iste budú snažiť jednotlivé celky si vylepšiť svoje postavenia v tabuľke po piatich dvojkolách, v ktorých rolu favorita jasne potvrdili hráči Alcompletu Košice. V sečovskej hale tamojšieho gymnázia sa teda máme na čo tešiť.

Líder by rád odskočil súperom

Košický Alcomplet vedie tabuľky s dostatočným sedembodovým náskokom a podľa slov trénera Patrika Beera si družstvo nepripúšťa žiadne zakopnutie ani v zajtrajších zápasoch. "Doteraz len dvakrát remizoval s košickou Deltou a Sláviou Prešov. Práve s prešovskými vysokoškolákmi a Fefou Sobrance sa teraz stretne. Dá sa predpokladať, že svoj náskok sa hráči lídra pokúsia zvýšiť, aby mohli dohrávať v dobrej hernej pohode," hovorí M. Andor. Štvorica celkov za vedúcim družstvom sa už asi skôr sústredí na udržanie a zlepšenie si súčasného postavenia. "Z kvarteta Kvalita tour, Delta online, FSK Slávia a Oscar má najlepšie vyžrebovanie druhá Kvalita tour, ktorú čakajú derby s Lionom Šatex a Kentucky. V oboch bude veľkým favoritom, preto strata čo i len bodu by bola veľkým prekvapením. Deltu čaká Lion a nevyspytateľná Izola. Netrúfam si povedať, ktorý z duelov bude pre Deltu náročnejší, ale prvoradým cieľom bude plný bodový zisk. Náročná úloha stojí pred Sláviou, ktorú čaká líder. V druhom meraní síl by si mala hravo poradiť s posledným Truckom. Dobré výkony so slabšími strieda Oscar a tak len ťažko dokážeme predvídať, ktoré vytiahne v zajtrajších dueloch. V nich proti sebe nastúpia celky zo spodnej časti tabuľky proti papierovým favoritom. Jedným vzájomným súbojom je duel Kentucky s FEFOU, ktorú úspešný výsledok môže posunúť do pokojného stredu peletónu," naznačil ambície jednotlivých družstiev M. Andor. V tabuľke strelcov je na čele s 23 gólmi Markovič z Alcompletu, za ktorým je dvojica s pätnástimi zásahmi Jendrichovský z Delty online a T. Molčan z Oscaru.

Zajtrajší program

Kvalita tou Poprad - Kentucky Veľká Lomnica, Fefa Sobrance - Alcomplet Košice, Kvalita tour - Lion Šatex Poprad, Kentucky - Fefa, Lion Šatex - Delta online Košice, Alcomplet - FS Slávia Prešov, Oscar Sabinov - Truck team Trebišov, Izola Košice - Delta online, Truck team - FSK Slávai, Oscar - Izola.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.