Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Favorit opäť vycvičil zakríknuté Košičanky

Sportnet|Publikované 1. feb 2009 o 23:00

CELKOVO ZA ÚČINKOVANIE V EUROLIGE POCHVALABasketbalistky Maximy Broker neprekročili svoj tieň ani v odvete osemfinále Euroligy. Na nabitý tím

CELKOVO ZA ÚČINKOVANIE V EUROLIGE POCHVALA

Basketbalistky Maximy Broker neprekročili svoj tieň ani v odvete osemfinále Euroligy. Na nabitý tím Valencie jednoducho nemali, rozdiel v kvalite bol až príliš hmatateľný. Celkovo však môžu hodnotiť tohtosezónne účinkovanie v súťaži pozitívne.

KOŠICE. Po prehre aj v druhom stretnutí na košickej pôde 48:81 sa tak púť Maximy Broker Euroligou v tomto ročníku skončila. Valencia totiž vyhrala v prvom kole play-off na zápasy 2:0 a postúpila do štvrťfinále.

Chýbalo väčšie sebavedomie

Valencia to roztočila aj v Infiniti aréne a hoci domáce viedli podobne ako v Španielsku 5:0, potom už prišla smršť favorita. Stretnutie vonku prehrali Košičanky o 45 bodov, odvetu doma o 33. Ako teda videl tréner slovenského šampióna Štefan Svitek druhý zápas v porovnaní s tým prvým? "Takmer rovnako. Opäť sme začali celkom dobre. V úvode pri troške väčšieho sebavedomia sme mohli viesť aj 10:0, lebo súper vstúpil do zápasu veľmi vlažne. Nevyužili sme to, nepremenili sme dobré príležitosti na skórovanie. Proti takému súperovi takéto šance treba zvládať," mieni Š. Svitek. Postupne sa prevaha súpera stupňovala. "S pribúdajúcim časom sme znovu naberali na strachu, čo je možno tvrdo povedané, možno to nazvať aj príliš veľkým rešpektom. Znovu sme sa dostávali do veľmi ťažkých streleckých situácií, náš útok viazol. Ukazuje to aj skóre, 48 bodov je málo na to, aby sme mohli pomýšľať na víťazstvo nad takým silným protivníkom."

Narazili na jedného z najlepších

Všetci v košickom tábore vedeli, kto bude proti nim v osemfinále stáť. Napriek tomu, aj proti kandidátovi na Final four chceli odohrať podstatne lepšie zápasy, než to napokon vypálilo. "Dnešný duel potvrdil, že hráčky neboli v stave zbaviť sa rešpektu. Myslím si aj to, že basketbalistky Valencie boli ochotné na ihrisku odovzdať viac ako naše. Aj tak im však patrí za účinkovanie v Eurolige celkovo pochvala. V play-off sme už narazili na jedno z troch najlepších družstiev v Eurolige. Určite s každým iným, okrem nich by sme mohli hrať vyrovnanejšie zápasy."

Úspešná sezóna

Odhliadnuc od osemfinále, kde boli už vopred karty rozdané jasne, má Maxima Broker za sebou vydarenú sezónu v Eurolige. Najlepšiu zo všetkých doterajších. Prvýkrát mal klub v základnej skupine kladnú bilanciu výhier v porovnaní s porážkami. "V skupine sme šesťkrát vyhrali, štyrikrát sme neboli úspešní, z toho dve prehry boli proti úplnému favoritovi Euroligy Spartaku Moskovská oblasť. Navyše, myslím si, že sme nielen vyhrávali, ale aj hrali dobrý basketbal. Aj v play-off sme sa pokúšali, ale agresivita súpera nás nepúšťala do vecí, ktoré sme si predsavzali pred zápasom," zhodnotil tréner Svitek.

OSEMFINÁLE EUROLIGY

Maxima Broker - Valencia 48:81 (21:37)

Zostava a body Košíc: Kraayeveldová 14, Cohenová 10, Spencerová 10, Hricková 6, Jurčenková 2 (Salkauskeová 4, Minčíková 2, Čarnoká 0, Jalčová 0, Kováčová 0). Najviac bodov Valencie: Valdemorová a De Souzová 16, Montaňanová 11. TH: 7/7- 18/14, fauly: 18 - 11, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Bodnar (Maď.), Baumanis (Lot.), Barth (Nem.), 1 500 divákov. Konečný stav série: 0:2.

n Ďalšie výsledky: Gambrinus Brno - Bourges 61:59 - stav série 1:1, Pécs - Benátky 65:57, konečný stav série 2:0, CSKA Moskva - Salamanca 95:64, stav série 1:1, Krakov - Šopron 52:39, stav série 1:1, Vilnius - Jekaterinburg 46:69, konečný stav série 0:2, USK Praha - Spartak Moskovská oblasť 78:92, konečný stav série 0:2, Gdyňa (Poľ.) - Fenerbahce 63:60, stav série 1:1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.