Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Fasel bol kedysi rozhodcom, 5000 Lotyšov pred štadiónom

TASR|3. máj 2001 o 17:18

Kolín 3. mája (TASR) - Málokto asi vie, že prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel bol kedysi aktívnym hokejovým rozhodcom. Údajne však na túto skutočnosť nerád spomína a veľmi o nej nehovorí. V dejisku svetového šampionátu ...

Kolín 3. mája (TASR) - Málokto asi vie, že prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel bol kedysi aktívnym hokejovým rozhodcom. Údajne však na túto skutočnosť nerád spomína a veľmi o nej nehovorí. V dejisku svetového šampionátu sa však našli aj takí, ktorí mu jeho kariéru v pruhovanom drese pripomenuli. Tréner klubu Kölner Haie Lance Nathery, ktorý istého času legionárčil vo Švajčiarsku, odkiaľ Fasel pochádza, si ho ešte pamätá z ľadovej plochy. Keď sa spolu stretli v Kolíne privítal Nathery prezidenta IIHF s priateľským pozdravom: "Dobrý deň pán rozhodca!"

Na zápase švédskej reprezentácie s USA praskala kolínska hala vo švíkoch a všetkých 18.500 miest bolo obsadených fanúšikmi jedného či druhého tábora. Na stretnutie sa však chystala aj početná enkláva lotyšských priaznivcov. Tí však už vstupenky nezohnali a zložili sa pred štadiónom. Podľa odhadov "obkľúčilo" kolínsku Arénu až 5000 Lotyšov, ktorí tuho držali palce Švédom, pretože v prípade víťazstva severanov by Lotyšsko postúpilo do ďalších bojov. Zápas sa skončil remízou 2:2 a smutní lotyšskí priaznivci sa pobrali na cestu domov.

Súvisiace články