Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Farkašovej sa vracia istota

Sportnet|Publikované 8. feb 2014 o 00:00

Zrakovo hendikepovaná lyžiarka si na Svetovom pohári v švajčiarskom St. Moritzi pripísala dve víťazstvá a jedno druhé miesto.

Účinkovanie H. Farkašovej pokračovalo tento týždeň na podujatí Svetového pohára v švajčiarskom St. Moritzi. Zrakovo hendikepovaná lyžiarka si pripísala dve víťazstvá a jedno druhé miesto.

ROŽŇAVA. Preteky Svetového pohára začali v pondelok obrovským slalomom. H. Farkašová s navádzačkou N. Šubrtovou v ňom zvíťazila s veľkým, až šesťsekundovým náskokom. Pretekalo sa však za neľahkých podmienok.

„Podmienky v St. Moritzi boli veľmi náročné, skoro počas celého pobytu snežilo, zlá viditeľnosť a nerovná podložka dali pretekárom zabrať. V mojej kategórii som sa dokázala najlepšie adaptovať na dané podmienky a aj členitý profil trate mi vyhovoval,“ začala H. Farkašová.

Organizátori potom druhý obrovský slalom vypustili a podujatie pokračovalo dvoma slalomami.

V nich sa H. Farkašová ukázala ako bojovníčka. „Slalomy boli pre mňa náročné, celý čas som sa v nich trápila. Vôbec som nevedela chytiť ten správny rytmus, možno aj preto, že som veľmi chcela. Už som bola zo seba nešťastná, zúfalá aj zúrivá. Pred štartom 2. kola druhého slalomu som vynechala aj bežnú predštartovú prípravu. Som si povedala, že to nemá zmysel, keď sú tie moje jazdy aj tak zlé. Viac som sa uvoľnila a konečne som zajazdila slušnú jazdu, s ktorou som zmazala sekundovú stratu a vyhrala preteky,“ uviedla H. Farkašová.

V St. Moritzi tak tri štarty premenila na dve víťazstvá a jedno druhé miesto. Čo jej ukázali? „Tréneri sú spokojní a ja veľmi šťastná, že to bol takýto skvelý návrat po zranení. Určite mi to dodalo viac sebavedomia, čo je dôležité pred blížiacimi sa ZPH,“ povedala H. Farkašová.

Ak k týmto výsledkom pripočítame víťazstvá zo Svetového pohára v Tignes, je to po viac ako dvojmesačnom výpadku kvôli zraneniu vynikajúci výsledok. Dostáva sa teda späť do formy? „Áno, každým dňom stráveným na lyžiach pociťujem väčšiu istotu a zlepšenie techniky aj dynamiky,“ poznamenala úspešná paralympionička.

Do zimných paralympiských hier v Soči je ešte necelý mesiac. Príprava sa tak dostáva do svojej záverečnej fázy. Čo všetko ešte H. Farkašovú čaká? „Máme naplánované nejaké sústredenia a zvažujeme ešte účasť na pretekoch v Tarvisiu, kde sa bude pretekať v rýchlostných disciplínach,“ priblížila plány H. Farkašová.

Preteky v talianskom Tarvisiu sa konajú posledný februárový týždeň a bude to finále Svetového pohára.

Súvisiace články