Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Farkašová brala na MS štyri zlaté medaily, chce aj krištáľový glóbus

Henrieta Farkašová (vpravo) s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. (Autor: SITA)
TASR|2. feb 2011 o 16:59

Kráľovná bielych svahov si robí zálusk na veľký krištáľový glóbus. A právom, čo Henrieta Farkašová dokázala aj na januárových MS v alpských disciplínach.

Kráľovná bielych svahov si robí zálusk na veľký krištáľový glóbus. A právom, čo Henrieta Farkašová dokázala aj na januárových MS v alpských disciplínach.

BRATISLAVA. Zrakovo postihnutá lyžiarka Henrieta Farkašová získala v talianskom Sestriere s navádzačkou Natáliou Šubrtovou štyri zlaté medaily a najmä vďaka ich výkonom Slovensko v medailovej bilancii šampionátu schovalo do vrecka aj také krajiny ako USA či Japonsko.

Piate zlato ušlo o vlások

Trojnásobná olympijská víťazka zo ZPH vo Vancouveri excelovala v zjazde, superkombinácii (Super G + 1 kolo slalom), slalome a obrovskom slalome. Hoci si cení každý jeden triumf, najväčšia eufória sa jej zmocnila v cieli zjazdu.

"Ten naozaj milujem, rovnako ako všetky rýchle disciplíny. Táto jazda sa nám naozaj vydarila a bola som z toho nadšená. Dobrý pocit som mala aj v ostatných disciplínach, no napríklad v prvom kole slalomu som sa ťažšie rozbiehala."

Dvadsaťštyriročná Heňa mala na dosah aj piate zlato, v pretekoch Super G však zaúradovala ruka osudu a prišiel pád. Napriek tomu by na svojich jazdách nič nemenila.

"Šampionát som si vychutnávala do poslednej chvíle. Do pretekov som nastupovala s vierou vo vlastné sily. Všetky disciplíny som si užívala, aby som z toho mala čo najlepší pocit. Až na ten jeden pád sa mi to podarilo, to je však súčasť športu. Zisk štyroch zlatých medailí je zatiaľ môj najväčší úspech, som maximálne spokojná," uviedla usmiata Farkašová.

Zlyhanie v druhej tretine trate malo aj pozitívnu stránku. Vďaka nemu sa Farkašovej opäť potvrdilo, že má okolo seba ľudí, ktorým na nej veľmi záleží.

"Okolie mi od začiatku fandilo, verili mi, že na to mám. Samozrejme mi blahoželali, povzbudzovali. Tešia sa so mnou zo všetkých úspechov a stoja pri mne aj keď sa úspechy nedostavia. Pri tom páde mi písali smsky, či sa mi niečo nestalo, lebo to bola rýchla disciplína a už predtým som zažila dosť krkolomné pády," uviedla.

Chce to veľký glóbus

Po skvelej medailovej žatve čakali na úspešnú lyžiarku doma kvety či torta od mamy, no najmä mnoho gratulácií. Práve dary v nehmatateľnej podobe si váži najviac, no predsa existuje vec, ktorá by jej spravila veľkú radosť.

"Ešte nie som majiteľkou veľkého krištáľového glóbusu, na ten mám zálusk. Verím, že v budúcej sezóne by sa to mohlo podariť. Vtedy máme kvalitnejšiu sezónu, aj čo sa týka pretekov európskeho a svetového pohára. Určite sa budem snažiť o jeho dosiahnutie," dodala pre TASR Farkašová.

Súvisiace články