Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Fanúšikovia zbláznení do hokeja, vytrubujú na hráčov z áut

Sportnet|Publikované 29. dec 2002 o 23:00

S pocitom dobre vykonanej práce zaspával po úvodnom zápase slovenských hokejistov do 20 rokov proti Bielorusku kapitán Ivan Koložváry. Jeho mužstvo

rozdrvilo svojho súpera 11:1, k čomu trenčiansky útočník prispel gólom a dvomi asistenciami. "Bol to nepríjemný súper a na začiatku sme mali šťastie. Po jednej zo striel Bielorusov totiž zazvonila aj žrď našej bránky," začal pozápasový dialóg Koložváry, ktorý je jedným z pätice hráčov so skúsenosťami z minulého šampionátu v Česku. Práve Bielorusi boli prvým súperom Slovákov aj pred rokom, zápas vtedy mladí Slováci vyhrali 7:1. "Bolo to niečo podobné ako v Pardubiciach. Vedeli sme, že majú v tíme zopár individualít a dali sme si na nich pozor. Išli sme do zápasu s jasným cieľom vyhrať, ale toto je nad očakávania," pokračoval center prvého útoku. "V prvej tretine som bol trošku nervózny a mal som ťažké nohy.

Postupne sa to však zlepšilo," pokračoval Koložváry, ktorý má na drese kapitánske céčko namiesto zraneného Milana Jurčinu a k atmosfére v Kanade dodal: "Ľudia sú tu úplní blázni do hokeja. Ideme po meste a fanúšikovia po nás vytrubujú z áut. Neustále rozdávame autogramy, je to príjemný pocit." Osmy gól Slovákov strelil útočník Stanislav Valach, ktorý nastupoval v štvrtej formácii. "Mal som šťastie, po strele sa puk odrazil ku mne a doklepol som ho dnu," opísal svoj premiérový zásah na juniorskom šampionáte krídelník Slavie Praha, ktorý priznal predzápasovú nervozitu. "Po prvom dotyku s pukom to však zo mňa spadlo. Dobre sme kombinovali a v závere sme si schuti zahrali hokej," pokračoval 19-ročný útočník a k atmosfére na zápase dodal: "Bola vynikajúca, ale so zápasom proti Kanade sa to nedá porovnať. Tam domácich hnal dopredu sedemtisícový kotol."

Brankár Peter Ševela sa stal najlepším hráčom druhého zápasu Slovákov na MS v Kanade proti Rusku. Zvolenský gólman síce inkasoval štyri góly, ale viacerými zásahmi paralyzoval nebezpečných ruských útočníkov na čele s Alexandrom Ovečkinom, ktorý predtým do siete USA strelil tri góly. "Odchytal som najťažší zápas v kariére a som poriadne unavený. Ruskí útočníci boli veľmi nebezpeční. Škoda, že sme v závere inkasovali dva góly, výsledok mohol byť krajší," zhrnul po zápase prvé dojmy 19-ročný brankár. Ševela priznal, že bol pred zápasom nervózny. "Na rozkorčuľovaní to však zo mňa spadlo a po prvom zákroku som už bol úplne v pohode. V prvej tretine sa mi Rusi často snažili strieľať na lapačku, ale triafali mi do nej. Potom to skúšali na vyrážačku, mierili však často nepresne. Veril som, že môžeme niečo dosiahnuť, škoda gólu tesne pred koncom prvej tretiny," pokračoval Ševela, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas na turnaji.

Druhé stretnutie slovenských hokejových reprezentantov na MS v Kanade proti Rusku nedohrali pre zranenie Richard Stehlík a Michal Lukáč. Stehlík si narazil rameno a Lukáča trápi členok, obaja by však mali byť do zápasu so Švajčiarskom v poriadku. "Najskôr sme sa zľakli, že Stehlík má rameno vykĺbené. Našťastie si ho len narazil a bude v poriadku. On sám chcel pokračovať v hre, ale radšej sme dohrali s piatimi obrancami, pretože proti Švajčiarsku nás čaká veľmi dôležitý zápas," povedal tréner Jozef Frühauf a dodal: "Som už na piatom šampionáte, ale podobnú maródku som ešte nezažil. Už sa aj na tréningu bojíme nacvičovať nebezpečnejšie situácie, aby sa nikto nezranil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.