Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Fanúšikovia Vancouveru žiadajú zrušenie trestu pre "násilníka" Bertuzziho

TASR|14. mar 2004 o 09:54

Vancouver 14. marca (TASR) - Niekoľko stoviek fanúšikov Vancouveru Canucks vyjadrilo pred štadiónom kanadského tímu podporu Toddovi Bertuzzimu, ktorý ...

Vancouver 14. marca (TASR) - Niekoľko stoviek fanúšikov Vancouveru Canucks vyjadrilo pred štadiónom kanadského tímu podporu Toddovi Bertuzzimu, ktorý dostal od vedenia NHL dištanc do konca sezóny za nebezpečný zákrok na hráča Colorada Steve Moora. Pred sobotňajším zápasom proti Ottawe Senators (1:2) sa pred halou Centre Bell zhromaždilo asi 300 až 500 ľudí, ktorí mali oblečené tričká s nápisom "Osloboďte Berta".

"Stretli sme sa tu, aby sme Toddovi dali najavo, že ho máme radi a potrebujeme ho. Je to stále náš Todd a chceme ho v Canucks aj v budúcej sezóne," povedala Susan Hickleyová, ktorá niesla transparent s nápisom "Veríme Toddovi". Dav nezabudol ani na obeť Bertuzziho zákroku a skandoval "Moore, uzdrav sa".

Fanúšikovia Canucks už spísali aj petíciu v nádeji, že vedenie NHL reviduje svoje rozhodnutie. Bertuzzi za zákrok v pondelkovom zápase proti Coloradu nesmie na ľad vykorčuľovať ani v jednom z zo zvyšných duelov Canucks v základnej časti súťaže a bude musieť oželieť aj súboje kanadského tímu v play off. Klub Vancouver Canucks dostal zároveň pokutu 250.000 dolárov.

Súvisiace články