Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Fanúšikovia NHL hlasujú do All Star výberov, na kandidátke 7 Slovákov

TASR|31. okt 2001 o 12:32

New York 31. októbra (TASR) - Sedem slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorskej NHL nominovali do hlasovania o prvú formáciu výberu sveta v exhibičnom ...

New York 31. októbra (TASR) - Sedem slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorskej NHL nominovali do hlasovania o prvú formáciu výberu sveta v exhibičnom zápase All Star NHL.

Oproti minulej sezóne sa počet nominovaných slovenských hokejistov zdvihol o jedného hráča. Fanúšikovia po celom svete môžu na internete hlasovať už od začiatku novembra do 4. januára. Stretnutie má poradové číslo 52 a na programe je 2. februára v Los Angeles. Minulý rok sa v zápase hviezd v Denveri predstavili dvaja Slováci Marián Hossa a Žigmund Pálffy.

Svojimi hlasmi vyberú prvých brankárov a prvé päťky stretnutia hviezd Severnej Ameriky a Výberu sveta. V prípade, že hráč nefiguruje na ponukovom liste NHL, môže ho hlasujúci pripísať. Exhibičné stretnutie uvidia diváci v priamych televíznych prenosoch v 170 krajinách sveta.

Slováci v ponuke: Róbert Švehla (Florida), Miroslav Šatan (Buffalo), Žigmund Pálffy (Los Angeles), Pavol Demitra (St. Louis), Marián Hossa (Ottawa), Peter Bondra (Washington) a Jozef Stümpel (Boston).

Súvisiace články