Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Fanúšikovia Dinama napadli hráča

Sportnet|22. nov 2004 o 00:00

ZÁHREB - Zlosť fanúšikov chorvátskeho futbalového klubu Dinama Záhreb po sobotňajšej prehre 2:4 s NK Rijeka spoznal na vlastnej koži útočník Dario Zahora. Kanonier Dinama sa vracal zo zápasu s Rijekou, keď ho na semaforoch, kde čakal na zelenú, napadla .

ZÁHREB - Zlosť fanúšikov chorvátskeho futbalového klubu Dinama Záhreb po sobotňajšej prehre 2:4 s NK Rijeka spoznal na vlastnej koži útočník Dario Zahora. Kanonier Dinama sa vracal zo zápasu s Rijekou, keď ho na semaforoch, kde čakal na zelenú, napadla skupina priaznivcov jeho tímu.

Denník Jutarnji List informoval, že neznámi muži vytiahli Zahoru z auta a začali ho biť. "Udierali doňho asi minútu alebo dve a potom zmizli," povedal nemenovaný svedok incidentu. Predpokladá sa, že útočníci patrili k tvrdému jadru fanúšikov Dinama známych ako Bad Blue Boys (Zlí modrí chlapci). Tí pred mesiacom počas tréningu vtrhli na ihrisko a začali hráčov vyzliekať z dresov s odôvodnením, že si už nezaslúžia nosiť klubové farby.

Kríza sedemnásobného chorvátskeho majstra vyvrcholila v sobotu večer, keď svoju rezignáciu oznámil hlavný tréner Nenad Gračan. Dinamo vyhralo z doterajších 16 zápasov len šesť a aktuálne mu patrí v tabuľke piate miesto. Najväčším favoritom na obsadenie postu po Gračanovi je bývalý reprezentačný kouč Oto Barič, ktorý v klube zastáva funkciu športového riaditeľa. (sita)

Súvisiace články