Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Faměra najlepším pólistom svojej krajiny

Sportnet|Publikované 4. dec 2008 o 00:00

Jedným gólom prispel k jednoznačnému víťazstvu pólistov ČH Hornets nad ŠKP 17:8 v košickom derby aj Martin Faměra. Legionár spoza rieky Moravy len

pred pár dňami, v sobotu, prebral ocenenie Najlepší pólista Česka za sezónu 2007/08.

KOŠICE. Faměra hrával v uplynulom ročníku ešte doma za majstrovské Strakonice, kde nastrieľal za sezónu 91 gólov. V ankete o najlepšieho hráča svojej krajiny predstihol aj terajšieho kolegu z tímu ČH Hornets Štěpána Rezka (v minulej sezóne hráča Steppu Praha).

S réžii Faměrovcov

"Štěpána som nepodpichoval, že som ho zdolal, veď sme kamaráti," smeje sa Martin. Okrem pocty najlepšieho hráča bral aj ďalšie dva poháre za účasť v sedmičke ligy a ako najlepší strelec. Dominanciu mena Faměra navyše podčiarkla aj Martinova sestra, ktorá brala ocenenie v ženskej kategórii. "Ja som vyhral aj vlani, takže som prvenstvo obhájil. Tieto trofeje si cením, patrí im čestné miesto v mojej vitríne."

Súpera nepodcenili

V súčasnosti už Faměra bojuje za farby košických sršňov. Predvčerom okúsil prvýkrát atmosféru mestského extraligového derby, proti ŠKP však už nastúpil aj predtým v Slovenskom pohári. "Bol to zápas, ktorý sme museli vyhrať. Vedeli sme, že súpera nesmieme podceniť, to sme aj splnili. Síce to nebol najkvalitnejší výkon, ale výsledok je dobrý," zhodnotil iba 19-ročný mladík. Dnes o 20. hodine čaká na sršňov ďalší súboj najvyššej súťaže a opäť to bude derby, tentoraz proti nováčikovi Ovomontu Akademik Košice-Staré Mesto.

Prestáva byť nervózny

Faměra prišiel v lete do ambiciózneho tímu v mladom veku, zatiaľ teda v ČH Hornets iba naberá skúsenosti. Ukazuje sa však v dobrom svetle, časom by z neho mohla vyrásť opora. "Už sa v Košiciach začínam aklimatizovať, prestávam byť nervózny. Určite mi pomáha, že v bazéne dostávam dostatok príležitostí. Chýba však ešte väčšia zohratosť a viac skúseností," tvrdí M. Faměra.

Súvisiace články