Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

FAM Poprad bilancuje jesenné účinkovanie

Sportnet|Publikované 20. nov 2003 o 23:00

Poprad - Futbalová akadémia Mládež Poprad je najmladší futbalový klub v meste Poprad, ktorý vznikol v júli tohto roku. K dnešnému dňu má

zaregistrovaných 46 mladých hráčov narodených v rokoch 1986 až 1995. Po ukončení jesennej časti sme oslovili predsedu FAM a zároveň vedúceho trénera Milana Molnára a položili mu niekoľko otázok.

Ako sa pozeráte na doterajšie účinkovanie vášho klubu?

V meste Poprad, kde futbal prežíva veľkú krízu, sme sa rozhodli, že sa nebudeme rozptyľovať týmto javom, ale poctivo a trpezlivo pracovať s našou popradskou futbalovou mládežou. Spoliehame sa sami na seba, na pomoc rodičov a na prípadných sponzorov. Futbaluchtivej mládeže je v regióne dostatok, o čom svedčí aj veľký záujem o našu akadémiu. Do súťaže sme postavili dve žiacke mužstvá, no jedno pod hlavičkou FK Mlynica. V Mlynici aj hrávame majstrovské zápasy, pretože vlastné ihrisko v Poprade nemáme. Naše jesenné účinkovanie sme vo výkonnom výbore FAM Poprad hodnotili pozitívne.

FAM Poprad je víťazom jesennej časti majstrovstiev okresu žiakov skupiny "B". Kde sú korene tohto úspechu?

Jesenné víťazstvo s náskokom siedmich bodov je pre nás potešiteľné. Je odrazom pravidelnej a kvalitnej tréningovej činnosti chlapcov pod vedením trénerov Miroslava Kolodzeja a Marcela Valluša a trénera brankárov Juraja Kostyšáka. Poďakovanie však patrí nielen chlapcom a trénerom, ale aj celému realizačnému tímu FAM Poprad a najmä rodičom, ktorí nám príkladne pomáhali. Trénovali sme okrem piatku denne a to ma teší, že okrem dvoch mužstiev starších žiakov nám začala fungovať aj prípravka, kde máme zatiaľ iba deväť chlapcov.

Aké máte plány v budúcom roku?

Predovšetkým nás čaká poctivá zimná príprava, ktorú absolvujeme striedavo v telocvični a na ihrisku v Spišskej Sobote. Zúčastnime sa niekoľkých kvalitných halových turnajov za účasti aj prvoligových mládežníckych družstiev a zohráme dostatok prípravných zápasov s rôznymi súpermi. V lete chceme vytvoriť dorastenecké mužstvo z našich odchovancov, do nového súťažného ročníka postavíme mužstvá starších a mladších žiakov, ktorých plánujeme prihlásiť do súťaže. Týmto chcem vyzvať chlapcov, ktorí chcú hrať futbal vo FAM Poprad, že ich medzi nami radi uvítame. Materiálne je o našu futbalovú akadémiu postarané. Otvorená je otázka ihriska, kde budeme hrávať majstrovské zápasy v budúcom roku. Myslíme si, že popradské deti by mali hrávať v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.