Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Faith o košickom dôraze, bojovnosti

Sportnet|Publikované 24. mar 2009 o 23:00

Kto bude mať v piatok na dosah extraligové finále? Rozhodne o tom dnešný súboj v Steel Aréne. Piate semifinálové stretnutie medzi tímami Košíc a

Zvolena sa začína o 17. hodine. Stav v sérii hranej na štyri víťazné zápasy je nerozhodný 2:2, víťaz podvečerného merania bude mať v piatok vo Zvolene prvý postupový mečbal.

KOŠICE. Po troch stretnutiach sa hokejisti HC Košice dostali do zložitej situácie. V sérii prehrávali 1:2 a Zvolen mal výhodu domáceho prostredia. Ak by ju využil, dnes by mal k dispozícii prvý postupový mečbal. Túto hrozbu však oceliari zažehnali. Po ich pondelkovom víťazstve 5:0 sa teda v sérii začína odznova.

Tlačili sa do bránky

"Potrebovali sme takýto zápas. Zmenili sme viac vecí, tlačili sa do súperovej bránky, išli za dorážkami striel. To nám predtým chýbalo. Bojovali sme, čo nám nakoniec prinieslo ovocie. Aj šťastie sa k nám priklonilo, lebo sme išli oproti nemu. Spravili sme všetko, aby sme do ďalšieho zápasu išli vo väčšej pohode," povedal kapitán HC Košice Juraj Faith v súvislosti s posledným úspešným vystúpením na zvolenskom ľade.

Sedeli do noci

V krízovej situácii si hráči po treťom stretnutí spoločne sadli. Bojová porada padla na úrodnú pôdu, lebo výkon v poslednom stretnutí bol diametrálny iný ako deň predtým. "Je pravda, že sme spolu sedeli dlho do noci. Povedali sme si otvorene svoje. Zhodli sme sa na jednej veci, ale nechcem to rozoberať v médiách. Výsledkom debaty bolo, že musíme spraviť maximum pre to, aby sme postúpili."

Zvolen to v Steel Aréne vie. Ako jediný extraligista v nej vyhral už dvakrát. No Juraj Faith si nepripúšťa, že by sa tak stalo do tretice. "Nemôžeme si dovoliť prehru. V play-off za stavu 2:2 v sérii potrebujeme zvíťaziť tak, aby sme do Zvolena cestovali v piatok v pohode. Vieme, že teraz už niet možnosti opravy tak ako počas dlhodobej časti."

Zrážať sa

Košičania mali dlho problémy s efektivitou. Ich kapitán verí, že päťgólová nádielka prelomila ľady. "Počas sezóny sme strieľali góly ako na bežiacom páse. A teraz, keď ich najviac potrebujete, odrazu nič. Práve preto sa opäť musíme tlačiť až do bránky, byť dôrazní, ísť do súbojov, zrážať sa. Hádam nás tých päť gólov nakopne a doma ich budeme dávať ľahšie. Opakujem však, v prvom rade musíme byť dôrazní."

Steel Aréna by sa dnes mala opäť zaplniť, hoci včera napoludnie ešte lístky na piaty duel boli k dispozícii. "Spoliehame sa na publikum. Celú sezónu stojí za nami a teraz ho potrebujeme ešte viac. Náš šiesty hráč nás nesklame," presvedčený je kapitán HC, že oceliarov poženie Steel Aréna k dôležitej výhre.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.