Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Faith: bavíme sa aj na trénigoch

Sportnet|Publikované 8. dec 2006 o 23:00

Košice - Košickí hokejisti pokračujú vo víťaznom ťažení. V 32. kole extraligy si v zápase so Žilinou pripísali šiestu výhru v sérii. Majstra zdolali

5:1 v stretnutí v ktorom sa oceliari postupne dostávali do tempa a v tretej dvadsaťminútovke už súper nemal nárok. Po góloch Lipianskeho, Grona, Laža, Javína a Šterbáka zvíťazili Košičania 5:1.

Útočník Juraj Faith po stretnutí priznal, že aj keď je víťazstvo presvedčivé, rozbeh taký nebol. "Čakali sme ťažký zápas. Žilina bránila veľmi dobre. Nepúšťala sa do napádania. Piati hráči súpera stáli medzi modrou a červenou čiarou a nebolo jednoduché prejsť cez ten obranný val. Ale potom ako sme sa dostali do vedenia, musela aj Žilina začať tvoriť a to bola naša výhoda."

Košičania viedli 1:0. V 32. min. Lelkeš manko vymazal ale Gron - nová posila Košíc sa vo svojej premiére uviedol gólom. A veľmi dôležitým. "Pre mužstvo je vždy super ak po vyrovnávajúcom góle opäť strhnete vedenie na svoju stranu. Po Gronovom góle sme sa upokojili, aj minimálny náskok pôsobí na psychiku blahodárne. Lebo opäť musel hru otvoriť majster, tlačiť sa smerom k našej bránke a presne to sme potrebovali."

Na konci prostrednej časti hry hrali hostia dvojminútovú presilovku piati proti trom. Košičania ju prežili bez ujmy. "Možno aj toto rozhodlo, v tejto pasáži sa lámal chlieb. Keď prehrávate o gól a máte k dispozícii presilovku o dvoch mužov na plné dve minúty, tak vám to môže stačiť na otočenie zápasu. Ale Žilina svoju šancu nevyužila a to nám vlialo do tretej tretiny ešte viac síl a sebavedomia. Potom sme už jasne dominovali," poznamenal Juraj Faith.

Po štvrtom Javínovom góle striedal brankára Petríka Marek Laco. Na ňom si zgustol Marcel Šterbák. V tretej tretine bolo prakticky na ľade len jedno mužstvo. "Sled zápasov je nahustený. Inkasované góly na súpera doľahli. Keď idete od prehry k prehre, tak vás takýto vývoj zlomí."

Fatih je stále najproduktívnejším hráčom Košíc. Včera si pripísal 27. bod, asistoval totiž pri Šterbákovom góle. Po slabšom začiatku sa tento center rozohral k veľmi dobrým výkonom. "Byť v tak kvalitnom mužstve ako je to Košické, najproduktívnejším hráčom to poteší. Ale zase nie je to prvoradé. Lebo ja si viac cením, že vyhrávame, že sme sa bodovo odlepili od mužstiev, ktoré sú od štvrtého miesta nižšie." Košický odchovanec, ktorý sa domov vrátil z Popradu si neťažká. "To, že mi to zo začiatku tak nešlo bolo zavinené aj tým, že v lete som neabsolvoval celú prípravu. Musel som sa do toho dostať po fyzickej stránke. Snažil sa dobre potrénovať. Ale aj moje snaženie rovnako ako u mužstva smeruje k play off. Tam by to malo vrcholiť."

Pred reprezentačnou prestávkou sa v Steel Aréne bude hrať ešte raz - zajtra o 17. hodine privítajú Košice Martin. Faith presne vie, ako by mal zápas dopadnúť. "Momentálne je v kabíne skvelá nálada. Tú pohodu cítiť aj na tréningoch. Aj na nich sa bavíme, viete, keď prehrávate, tak idete na tréning s tým, že musíte. Trénovať sa bude aj počas prestávky a my si nechceme pokaziť náladu. Preto pôjdeme do zápasu s Martinom s jasným zámerom vyhrať. Doma predsa berieme len a len víťazstvo," dodal J. Faith.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.