Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Fabuš 5. slovenským hráčom Phoenixu, Priechodský na 3 roky do Tampy

TASR|13. júl 2001 o 12:31

Phoenix/Tampa 13. júla (TASR) - Slovenský hokejový útočník Peter Fabuš podpísal vo štvrtok viacročný kontrakt so zámorským celkom NHL Phoenixom Coyotes a stal sa tak piatym slovenským kmeňovým hráčom arizonského klubu

. O ďalší slovenský prírastok do NHL sa postaral Marek Priechodský, ktorý sa dohodol s Tampou Bay na trojročnej zmluve.

Centra Fabuša, ktorý sa v uplynulej extraligovej sezóne stal najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom trenčianskej Dukly, získal Phoenix už vo vlaňajšom drafte v 9. kole. "Peter bude v našom klube ďalším mladým a rýchlo sa vyvíjajúcim hráčom," vyhlásil o 21-ročnom rodákovi z Ilavy generálny manažér Cliff Fletcher a dodal: "Je to húževnatý typ hokejistu s veľkým dôrazom pred súperovou bránkou a cítime, že má v sebe schopnosti, aby sa stal stabilným členom prvého mužstva."

Z klubu, ktorého vlastníkom je legendárny Wayne Gretzky, sa po rozpade slovenskej "légie" v St. Louis stáva nová slovenská enkláva. Okrem Fabuša kojoti zmluvne viažu ďalších štyroch slovenských hráčov - obrancu Radoslava Suchého a útočníkov Michala Handzuša, Ladislava Nagya a Branka Radivojeviča.

Obrovitého obrancu Mareka Priechodského draftovala Tampa tiež v roku 2000 a spoločne s odchovancom bratislavského Slovana vedenie klubu, v ktorom vlani v obrane pôsobil Kristián Kudroč, podpísalo trojročné kontrakty aj s brankármi Michalom Laníčkom a Alexandrom Poľukejevom.

Súvisiace články