Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Fabio Capello skončil pri ruskej reprezentácii

Fabio Capello už ruskú reprezentáciu trénovať nebude. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 14. júl 2015 o 10:50

Ruská reprezentácia je bez trénera. Zatiaľ nie je isté, kto Fabia Capella nahradí. Skloňuje sa meno kouča CSKA Moskva Leonida Sluckého.

MOSKVA. Tréner Fabio Capello už nie je trénerom ruskej futbalovej reprezentácie. Národný futbalový zväz sa rozhodol so 69-ročným Talianom rozviazať kontrakt.

"Ruský futbalový zväz (RFS) a hlavný tréner národného mužstva Fabio Capello sa dohodli na rozviazaní pracovného pomeru," uvádza sa v oficiálnom stanovisku strešnej organizácie futbalu v Rusku.

Známy trénerský mág pritom koncom júna ustál tlak na svoju osobu. Stupňoval sa po prekvapujúcej domácej prehre s Rakúskom (0:1) v rámci kvalifikačnej G-skupiny v bojoch o postup na ME 2016 do Francúzska.

Rusi si zaváhaním mierne skomplikovali svoje postupové vyhliadky na záverečný šampionát. Za druhou priečkou zaručujúcou priamy postup zaostávajú o štyri body.

Dokument o Fabiovi Capellovi.

Bývalý kouč Realu Madrid, Anglicka, Juventusu Turín či AC Miláno trénoval ruský tím od roku 2012. Podľa prezidenta RFS Nikitu Simonjana sú splatené všetky podlžnosti voči Capellovi až do konca sezóny 2014/2015.

Zatiaľ nie je isté, kto Taliana nahradí. V miestnych médiách sa skloňuje meno kouča CSKA Moskva Leonida Sluckého.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články