Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Extraligový nováčik v premiére siedmy

Sportnet|Publikované 7. apr 2009 o 22:00

Ani v poslednom zápase neboli kompletnéJe dohrané! Pre družstvo žien Spišskej Novej Vsi sa skončila volejbalová extraliga, v ktorej v ročníku

Ani v poslednom zápase neboli kompletné

Je dohrané! Pre družstvo žien Spišskej Novej Vsi sa skončila volejbalová extraliga, v ktorej v ročníku 2008/2009 obsadili konečné siedme miesto. V poslednom zápase zdolali pred domácim publikom hráčky z ŠG Nitra 3:1.

SP. NOVÁ VES.

V poslednom zápase sezóny hrali Spišiačky pred domácim publikom. V odvete hostili stredoškoláčky z Nitry a po víťazstve 3:0 v Nitre im doma stačil na celkové 7. miesto jeden vyhratý set. Zápas začali výborne a s prehľadom viedli v prvom sete 22:19, aby ho nakoniec 25:27 prehrali. Našťastie to však nič neubralo na ich vôli, snahe a dobrej hre. V ďalších troch setoch už nič nenechali na náhodu a s prehľadom vyprevadili hráčky hostí s prehrou 3:1. Hral sa volejbal so zaujímavými výmenami, v ktorom mal domáci tréner k dispozícii 12 hráčok a zahrali si všetky. Na záverečné poďakovanie prišiel osobne na plochu primátor mesta Ján Volný, aby všetkým hráčkam i trénerke hostí, ako aj všetkým domácim hráčkam poďakoval za sezónu i za výborné umiestnenie a každej z nich podaroval kvietok.

Výsledok, extraliga ženy, o 7. miesto: VK Spišská Nová Ves - SOPM ŠG Nitra 3:1 (-25, 16, 18, 22)

Základná zostava: Bajtošová, Slančová, Fabiniová,Vartovníková, Javorská, Čmelová.

Libero: Fabianová.

Striedali: Kijaková, Mecková, Böhmerová, Tomašeková, Marcinková.

"Sezóna nám vyšla nad očakávania. Mali sme však veľkú maródku a zranené hráčky. Ani na posledný zápas sme nenastúpili v kompletnej zostave. Dievčatá splnili, čo sme si predsavzali. Vieme hrať dobrý basketbal a tešíme sa na nový súťažný ročník," povedal po poslednom zápase sezóny predseda VK Spišská Nová Ves František Lipták.

Celkové umiestnenie pre ročník 2008/2009:

5. miesto: UKF Nitra

6. miesto: VTC Pezinok

7. miesto: VK Spišská Nová Ves

8. miesto: SOPM ŠG Nitra

9. miesto: VK Žiar nad Hronom - bude hrať prelínaciu súťaž o záchranu v extralige

10. miesto: ŽP Šport Podbrezová - vypadáva z extraligy do 1. ligy

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.