Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Extraligový nováčik už aj s posilami

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

SP. NOVÁ VES. Od pondelka je v spišskonovoveskej športovej hale poriadne rušno, zvlášť v podvečerných hodinách. Na tréningoch sa striedajú po sebe

extraligoví basketbalisti s už tiež extraligovými volejbalistkami.

Začínajú

Zatiaľ čo na palubovke pod vysokou sieťou začali ženy s ľahkým tréningom, plné ruky práce mali na prvej schôdzi po dovolenkovom období funkcionári.

"V pondelok sme sa zišli na prvom letnom kempe. Prišli aj nové posily, rovnako sa do tréningu zapojili aj žiačky a dorastenky. Naplno začal fungovať výbor VK Spišská Nová Ves a tréneri.

Vo funkcii trénera žien ostáva naďalej ten, ktorý ich doviedol do extraligy. Vybrali sme o niečo viacej žiačok, ktoré budú trénovať s dorastenkami a taktiež dorastenky sme posunuli k ženám," povedal na úvod nový predseda klubu František Lipták, ktorý mená nových posíl neprezradil, ale aspoň uviedol, odkiaľ nové tváre sú:

"Jedna hráčka prestupuje z Frýdku-Místku, jedna z Vranova n/T., jedna z Liptovského Hrádku, dve z Košíc a jedna z Prešova."

Najťažší súper

Do prvého majstrovského zápasu ostávajú ešte dva mesiace. Prípravu však berú zverenkyne trénera Vartovníka vážne, veď hneď na úvod dostali aj najťažšieho súpera.

"Dňa 4. októbra zahájime extraligu z jedeným z najsilnejších súperov, akého sme mohli dostať Senicu. Veríme, že extraliga bude z našej strany na slušnej úrovni a budeme sa pohybovať v strede tabuľky," s úsmevom skonštatoval F. Lipták.

Budú sa míňať

Počas halovej sezóny sme v metropole Spiša boli zvyknutí predovšetkým na basketbal. Pribudlo ďalšie vrcholové športové odvetvie a tak sa o palubovku musia dvaja extraligisti podeliť.

"Mali by sme sa s basketbalistami doma míňať. Raz budú hrať oni a potom my," vysvetlil situáciu predseda klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.