Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Extraligovú prestávku vyplní Vianočný turnaj

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Prešov - Hoci sa program extraligy volejbalistov počas sviatočných dní zastavil a bude pokračovať až 10. januára 2003, priaznivci športu pod vysokou

sieťou nebudú o svoj obľúbený šport ukrátení. VK PU Prešov totiž na dnes a zajtra zorganizoval medzinárodný Vianočný turnaj, na ktorom sa predstavia štyri družstvá - okrem domáceho tímu aj Vegyész RC Kazincbarcika z Maďarska a dva poľské tímy - BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biala a AKS mPUNKT Rzeszow.

Prešovčania uzavreli tento kalendárny extraligový rok minulotýždňovým víťazstvom 3:1 v Humennom, čím potvrdili tretiu extraligovú priečku. Medzinárodný turnaj je pre nich vítanou možnosťou konfrontácie s pomerne silnými súpermi. "Začali sme trénovať už na Štefana, v piatok sme mali na programe dva tréningy. Je to také zoznamovacie, do kádra pribudli navrátilci po zraneniach. Bol by som rád, ak by sme sa s turnajovými súpermi dohodli na hracom modeli, ktorý by nám bol z hľadiska prípravy čo najužitočnejší," konštatoval tréner VK PU Richard Vlkolinský.

Kazincbarcika je tradičným prípravným súperom prešovských volejbalistov. Maďarský vicemajster, ktorý je v prebiehajúcej sezóne zatiaľ na druhej priečke, má na lavičke starého známeho - trénera Daniela Oravca, ktorý do tohoto klubu prišiel v lete po trojročnom pôsobení práve v Prešove. Okrem neho pôsobí v klube aj nahrávač Ferenc Nagypál, ktorý hral jednu sezónu za VK PU a bývalý hráč Myjavy Rudolf Herich. Práve Kazincbarcika bude dnes v prestížnom súboji prvým súperom Prešovčanov.

Bielsko-Biala hrá v Serii B poľskej I. ligy, patrí teda do druhej desiatky veľmi silných klubov našich severných susedov. V priebežnom poradí tejto súťaže jej patrí tretia priečka. Rzeszow hral ešte v minulej sezóne tú istú súťaž, po vypadnutí je dnes vedúcim tímom jednej zo štyroch skupín poľskej II. ligy, ktorá je tam treťou najvyššou súťažou.

Program Vianočného turnaja - dnes: 15.00 Rzeszow - Bielsko-Biala, 18.00 Prešov - Kazincbarcika. Zajtra: 9.00 Bielsko-Biala - Kazincbarcika, 11.00 Prešov - Rzeszow, 14.00 Rzeszow - Kazincbarcika, 16.00 Prešov - Bielsko-Biala. Vstup na turnaj je zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.