Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Extraligoví hádzanári v príprave

Sportnet|Publikované 22. aug 2008 o 00:00

O dva týždne, 6. septembra, je na programe prvé kolo extraligovej súťaže hádzanárov. MHC Edymax Bardejov bude nováčikom a v tomto období je v plnej

príprave i hľadaní hráčov, ktorí by mužstvo posilnili.

BARDEJOV. Hornošarišania zohrali už päť prípravných stretnutí. V Maďarsku prehrali s Miškolcom i Ózdom o tri góly a doma s nováčikom 1. ligy Trebišovom 28:32. V odvete porazili Miškolc 29:27 a naposledy si pozvali Košice. Oproti úspešnej minuloročnej prvoligovej sezóne v mužstve chýbajú hráči z Prešova. V príprave sú pisily Tövis, Miženko, Cibere a Čorej, ktorí majú extraligové skúsenosti.

MHC Edymax Bardejov - 1. MHK Košice 33:52 (12:17, 11:17, 10:18). Hralo sa na 3x25 minút. Bardejov: Niroda, Fabián, Hnatko - Jurašek 1/1, Ščepák 2, Jenčík, Žemlička, Kravčák, D. Krok 8/2, Miženko 2, P. Židišin 2, Lazúr 3, Koropčák, Čorej 5/1 Cibere 8/1. Košice: Olejár, Boháč, Dulina - Mazák 3, Styrančák 6, Bokol 2, Jurko 3, Hičo 4, Kolesár 5, Guzy 6, Pecha 5, Strapko 5/3, Baláž 3, M. Urban 3, T. Urban, Šiška 3/1, Petraško 2, Nuber 2.

Optimistickí tréneri

Kormidelník Bardejova Slavomír Krok vidí slabinu svojho tímu na poste brankára: "Chceme to posilniť, ale jasno už mám na postoch spojek a na pivotovi. Definitívne to bude známe až keď v príprave bude nastupovať základná zostava. Veľa bude záležať ako sa dohodneme s majiteľom Tatrana Prešov Miloslavom Chmeliarom o hosťovaní jeho hráčov. Verím, že v lige dokážeme potrápiť každého súpera." Tréner Košíc Jozef Hruščák cez víkend bude testovať hráčov na turnaji v Debrecene: "Príležitosť dostáva každý aby zistil kde má rezervy. Prišiel skúsený Patrik Jurko a spolieham sa na brankára Dušana Olejára. Mužstvo je spolu dva roky a veríme v kvalitnú obranu a dobrý ťah do protiútokov. Čakám ťažkú ligu a verím že pre nás bude víťazná."

Súvisiace články