Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Extraligové tituly pre Sláviu STU a Slovan

Sportnet|Publikované 18. jún 2006 o 22:00

BRATISLAVA - Extraligový týždeň tenisových tímov vyvrcholil v sobotu finálovými zápasmi, domáce tituly na antuke vybojovali muži Slávie STU Bratislava a ženy Slovana Bratislava.

Slovenská reprezentantka v Pohári federácie Magdaléna Rybáriková vyhrala v extralige všetky svoje zápasy, jednako jej tím Kúpele Piešťany na titul nedosiahol. Vo finále so Slovanom Bratislava (3:4) zdolala v súboji jednotiek oboch tímov Kurhajcovú 6:2, 6:3.

FOTO PRE SME - DUŠAN BARBUŠ

BRATISLAVA - Extraligový týždeň tenisových tímov vyvrcholil v sobotu finálovými zápasmi, domáce tituly na antuke vybojovali muži Slávie STU Bratislava a ženy Slovana Bratislava.

Tenisti Slávie STU zvíťazili v záverečnom zápase nad Slovanom 4:3, keď domáci slovanisti získali prvý bod až za rozhodnutého stavu 0:4. V tíme víťazov sa predstavil aj čerstvý šampión Roland Garros v juniorskej dvojhre 16-ročný Martin Kližan a vyhral svoju dvojhru nad Martinom Martinickým 6:4, 6:2. "Kližan vyhral v extralige všetky svoje zápasy, ale o našom triumfe rozhodla vyrovnanosť celého tímu," povedal kapitán víťazného družstva z Petržalky František Horváth. Slovanu už chýbal Dominik Hrbatý, ktorý po semifinálovom súboji so Sláviou Právnik (7:0) odcestoval na trávnatý turnaj do anglického Nottinghamu, aby sa čo najlepšie pripravil na Wimbledon.

V ženskom finále si slovanistky v domácom prostredí poradili s hráčkami tímu Kúpele Piešťany 4:3. O výsledku rozhodla za nerozhodného stavu 3:3 až záverečná štvorhra, v ktorej dvojica Dominika Cibulková - Katarína Kachlíková zdolala piešťanské duo Michaela Babičová - Jana Juricová hladko 6:1, 6:2. "Súper bol lepší, titul je v dobrých rukách," športovo priznal tréner piešťanského klubu Tibor Macko, ktorý je aj prezidentom STZ. Vo svojom tíme sa spoliehal na talentovanú juniorku Magdalénu Rybárikovú - tá vyhrala svoje zápasy, ale sama na všetko nestačila. Rybáriková hneď po finále odcestovala do Londýna, čaká ju kvalifikácia na grandslamový turnaj dvojhry žien. (on)

Muži, finále

Slávia STU - Slovan 4:3

Kližan - Martinický 6:4, 6:2

Babej - Horský 6:0, 6:3

Sekáč - Hlavica 7:6, 6:2

Červenák - Pavlenko 6:1, 6:1

Pažický - Mečíř ml. 1:6, 1:6

Kližan, Babej - Hlavica, Mečíř ml. 4:6, 2:6

Sekáč, Pažický - Pavlenka, Martinický 1:1 skreč pre Pavlenku, Martinického

O 3. miesto: Inter Bratislava - Slávia Právnik Bratislava 5:2.

O 5. miesto: Ekonóm Bratislava - Ratufa Levice 2:5.

O 7. miesto: Tatran Prešov - SPU AX-V Nitra 7:0 - kontumačne.

Ženy, finále

Slovan - Kúpele Piešťany 4:3

Kochanová - Veresová 2:6, 6:1, 6:4

K. Kučová - Bartošová 6:2, 6:1

Cibulková - Babičová 6:1, 6:0

Kachlíková - Juricová 1:6, 2:6

Kurhajcová - Rybáriková 2:6, 3:6

Kochanová, Kurhajcová - Rybáriková, Veresová 2:6, 5:7

Cibulková, Kachlíková - Babičová, Juricová 6:1, 6:2

O 3. miesto: Slávia STU Bratislava - SPU AX-V Nitra 4:3.

O 5. miesto: Slávia Právnik Bratislava - STŠ Michalovce 5:2.

O 7. miesto: TK Trenčianske Teplice - Tatran Prešov 7:0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.