Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Extraligové Slovenky čaká dvojnásobný test v Slovinsku s účastníkom MS

TASR|21. nov 2001 o 12:49

Bratislava 21. novembra (TASR) - Po úspešnej obhajobe prvenstva v 8. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Cup uplynulý víkend v Šali čaká slovenské hádzanárky tentoraz v extraligovom zložení dvojnásobný prípravný test v Slovinsku s domácimi reprezentantkami a účastníčkami nastávajúcich majstrovstiev sveta v Taliansku.

Jedinou legionárkou v nominácii trénerky Viery Zaťkovej pre zápasy v piatok o 18.00 a v sobotu o 14.00 v meste Žalec bude Miriam Šimáková z nemeckého druholigového Norimbergu, ktorá sa k výberu pripojí vo štvrtok, teda v deň odchodu do Slovinska. V zostave figuruje sedem Zaťkovej zvereniek z Chirany Bratislava, majstrovská Šaľa má päťnásobné zastúpenie, po jednej hráčke dodali Michalovce a Inter.

"V nominácii sme museli na poslednú chvíľu ešte vymeniť pivotku Caltíkovú, ktorá má chrípku a jej účasť by nemala zmysel, za spojku Hajósovú," informovala reprezentačná kormidelníčka, ktorá má po svojom premiérovom turnaji v Šali zatiaľ bilanciu troch víťazstiev. V Slovinsku, ktoré na záverečný turnaj svetového šampionátu postúpilo v play off cez Macedónsko, ju však čaká ťažšia úloha. "O súperkách toho nevieme veľa, moja asistentka Braunová ich však videla v zápase s Maďarskom. V každom prípade očakávam od mojich hráčok snaživý výkon zodpovedajúci tomu, že bojujú o miesto v základnej nominácii," skonštatovala Zaťková.

Nominácia SR:

brankárky: Lívia Kodayová, Ingrid Kudročová (obe Slovan Duslo Šaľa), Lenka Krajcárová (Chirana Medical Bratislava)

pivotky: Lucia Uhráková (Inter Bratislava), Lívia Dittelová (ŠK Zekon PSJ Chemkostav Michalovce)

krídla: Vladimíra Bordácsová, Dagmar Stuparičová (obe Chirana), Zuzana Banková, Stanislava Sedláková (obe Šaľa)

spojky: Miriam Šimáková (Norimberg/Nem.), Martina Halásová, Jana Poláková, Silvia Konrádová, Anikó Hajósová (všetky Chirana), Zuzana Hrabovská (Šaľa)

Súvisiace články