Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Extraligisti začali sezónu neúspešne

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 00:00

Rožňava - Už dve extraligové kolá majú tza sebou stolní tenisti Geologu Rožňava. V 1. kole podľahli na stoloch úradujúceho majstra Mostexu Rača.

Proti plejáde reprezentantov na čele s Illášom a bratmi Seredovcami, keˇˇd štvrtým do domácej partie bol Hamran, nemali šancu. Oslabení bez ukrajinskej posily Jurija Bannikova podľahli v Bratislave hladko 0:10. V sobotňajšom 2. kole hostili kvalitný celok Dynama Nová Stráž, a hoci ešte stále bez Ukrajinca, trúfali si na lepší výsledok.

Geolog Rožňava - Nová Stráž 1:9 (6:28)

Body a zostava domácich: Ondis 1, Kováč 0, P. Repaský 0, G. Gallo 0 a R. Babič 0

Po úvodných štvorhrách prehrávali Rožňavčania 0:2, ale skúsený pár Kováč - Ondis mali k víťazstvu blízko. Prbvé dva sety s Gášpárom a Mihočkom síce prehrali zhodne 3:11, v dalších dvoch však dominovali. V dramatickom rozhodujúcom sete však podľahli 9:11. Prvý a, žiaľ, jediný bod domácich získal v prvej dvojhre Jozef Ondis proti Demírovi. Zvyšné duely patrili hráčom Dynama, ale väčšina setov bola veľmi tesná. Pri troche šťastia mohol byť výsledok stretnutia pre Geolog prijateľnejší. Zaujal výkon mladého Gregora Galla, bojoval i starý Hracovník Ján Kováč a ku kvalite duelu prispel i Peter Repaský, ktorý okrem koncoviek jednotlivých setov snád osňdveidol svoj štandard.

V 3. extraligovom kole sa predstavia rožňavskí stolní tenisti na pôde večného rivala v Michalovciach a svojim fanúšikom sa opäť predstavia až 7. decembra v hale Geologu proti Ružomberku.

Súvisiace články