Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Expozé Lašáka i Staňu a bodová explózia Slovákov v prípravných zápasoch

TASR|20. sep 2003 o 13:12

New York 20. septembra (TASR) - Polovičný "shutout" Ján Lašáka, výborný výkon jeho brankárskeho kolegu Rastislava Staňu a bodová explózia korčuliarov ...

New York 20. septembra (TASR) - Polovičný "shutout" Ján Lašáka, výborný výkon jeho brankárskeho kolegu Rastislava Staňu a bodová explózia korčuliarov sú vizitkou slovenského hokeja v druhej sérii prípravných zápasov NHL.

V noci na sobotu bolo na programe okrem európskeho turné Toronta 11 zápasov a iba v piatich nemali Slováci výraznejší zápis. Nečakane vydarený debut absolvoval Rastislav Pavlikovský, ktorý pozvánku do kempu St. Louis dostal len nedávno. Center vlaňajších majstrov sveta asistoval pri úvodných dvoch góloch Blues proti Columbusu (3:0), pričom na prvý prihrávku od neho dostal krajan Peter Sejna. V zápase Detroit - Washington (2:5) vynikli tiež dvaja Slováci - Peter Bondra gólom a asistenciou, brankár Rastislav Staňa výbornými zásahmi. Jeho kolega z dresu majstrov sveta i bronzových medailistov Ján Lašák exceloval za Nashville v Chicagu (5:0), ale za stavu 3:0 pre jeho tím ho vystriedali. Najviac bodov zo slovenských kočuliarov si zapísal obranca Branislav Mezei (1+2 za Floridu pri víťazstve nad Carolinou 9:2.

Výsledky: St. Louis - Columbus 3:0 (Pavlikovský 0+2, Sejna 1+0), Ottawa - Buffalo 3:2 po predĺžení (domáci Hossa 1+1), Philadelphia - New Jersey 6:1 (Somík 0+2 - Bicek 0+1), Detroit - Washington 2:5 (hosťujúci Bondra 1+1, Staňa 20 striel/ 18 zásahov), Pittsburgh - NY Islanders 1:4, Tampa - Atlanta 4:1, Florida - Carolina 9:2 (domáci Mezei 1+2), Minnesota - Vancouver 2:4, Chicago - Nashville 0:5 (Lašák - 32 minút 17/17), Dallas - NY Rangers 5:3, Anaheim - San Jose 4:2.