Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Exhibičný turnaj v Hongkongu - Prvou finalistkou Šarapovová

SITA|Publikované 4. jan 2008 o 14:34

HONGKONG 4. januára (SITA, AP, AFP) - Prvou finalistkou dvojhry na kvalitne obsadenom exhibičnom turnaji tenistiek JB Group Classic v Hongkongu sa stala Ruska Maria Šarapovová. Päťka svetového rebríčka ...

HONGKONG 4. januára (SITA, AP, AFP) - Prvou finalistkou dvojhry na kvalitne obsadenom exhibičnom turnaji tenistiek JB Group Classic v Hongkongu sa stala Ruska Maria Šarapovová. Päťka svetového rebríčka WTA Tour v piatkovom úvodnom semifinále Zlatej skupiny o celkovú 1. až 4. priečku zdolala šestku renkingu, svoju krajanku Annu Čakvetadzeovú 6:4, 6:2. Prvý set sa začal piatimi brejkami v rade, až po nich neskoršia víťazka odskočila na 4:2. V druhom dejstve Šarapovová dosiahla brejk v prvom i siedmom geme.

"Spočiatku som bola akási pomalšia," povedala Šarapovová a pokračovala: "Obe sme hrali nevýrazne najmä pri vlastnom podaní, ale ja som sa napokon pozviechala." Bývalá svetová jednotka, ktorá je v niekdajšej britskej dŕžave druhá nasadená, potvrdila proti 20-ročnej rovesníčke prevahu z oficiálnych zápasov, v ktorých má bilanciu 6:0. Navyše, Sibírčanka s floridským domicilom zdolala Čakvetadzeovú aj 30. decembra 2007 na exhibícii v Singapure (6:0, 7:6 /10/).

Šarapovová si v sobotňajšom finále v Hongkongu zmeria sily s úspešnejšou z piatkového druhého semifinále Zlatej skupiny medzi štvrtou nasadenou Američankou Venus Williamsovou a premožiteľkou turnajovej jednotky Srbky Any Ivanovičovej Ruskou Jelenou Demetievovou. Trojka tohto podujatia Čakvetadzeová, ktorá v stredu vo štvrťfinálovom 1. kole zvíťazila nad Slovenkou Danielou Hantuchovou 6:4, 6:3, bola 18. decembra spolu s rodičmi a bratom Romanom obeťou ozbrojeného lúpežného prepadnutia v ich vidieckom sídle v dedine Vlasovka v Narofominskom okrsku v Podmoskoví.

V úvodnom piatkovom semifinále Striebornej skupiny o konečné 5. - 8. miesto na turnaji JB Group Classic Dánka Caroline Wozniacká zvíťazila nad portugalskou náhradníčkou za zdravotne indisponovanú Hantuchovú Michelle Larcherovú de Britovú hladko 6:1, 6:1.


Tenisový exhibičný turnaj žien JB Group Classic v Hongkongu - piatok - výsledky

Zlatá skupina (o 1. - 4. miesto) - semifinále:

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Anna Čakvetadzeová (3-Rus.) 6:4, 6:2


Strieborná skupina (o 5. - 8. miesto) - semifinále:

Caroline Wozniacká (Dán.) - Michelle Larcherová de Britová (Portug.) 6:1, 6:1 - Portugalčanka nahradila zdravotne indisponovanú Slovenku Danielu Hantuchovú


Súvisiace články