Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Európske veľkokluby odmietajú rozšírenie MS 2006 na 36 účastníkov

TASR|5. máj 2003 o 17:44

Mníchov 5. mája (TASR) - Skupina štrnástich najväčších európskych futbalových klubov tzv. G-14 podľa prezidenta Bayernu Mníchov Karla-Heinza Rummeniggeho ...

Mníchov 5. mája (TASR) - Skupina štrnástich najväčších európskych futbalových klubov tzv. G-14 podľa prezidenta Bayernu Mníchov Karla-Heinza Rummeniggeho odmieta rozšírenie počtu účastníkov MS 2006 na 36. "Varujem pred súbežným zužovaním klubových súťaži a rozširovaní reprezentačných súťaží. Takýto postup kluby nepodporia," povedal Rummenigge.

Exekutíva Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na svojom víkendovom zasadaní rozšírenie počtu účastníkov svetového šampionátu 2006 v Nemecku o štyroch už schválila. Definitívne rozhodnutie padne na ďalšom zasadnutí exekutívy FIFA v júni.

Kluby sa obávajú, že rozšírenie počtu účastníkov, predĺži trvanie šampionátu, čím ešte viac zaťaží už tak nabitý program hráčov. "Varujem pred tým, aby sme hráčov vystavovali stále väčšiemu tlaku," dodal Rummenigge.

Proti rozšíreniu MS už protestoval i prezident organizačného výboru MS 2006 v Nemecku Franz Beckenbauer, ktorý pohrozil, že odstúpi zo svojej funkcie.

Súvisiace články